Proces pielęgnowania dziecka z cukrzycą

Pobierz

Czytaj więcej o proces pielegnowania dziecka z cukrzyca na WP abcZdrowie.15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej (Dz. U. z 2014 r., poz. 1435, z późn.. Dziecko nie będzie boi się niczego w szpitalu, podczas gdy rodzice będą mogli dowiedzieć się o funkcjach tej choroby, prawidłowego przygotowania menu i podstawowych umiejętności, które będą .Cukrzyca nie jest chorobą zakaźną i trudno przewidzieć, które dziecko na nią zachoruje.. Spróbuj inaczej sformułować pytanie.. Załóż własny blog!PROCES_PIELĘGNOWANIA-pediatria.doc.. Załóż miniblog; Zapomniałem hasła; Zaloguj się .DLA PACJENTA Z CUKRZYCĄ Wydanie I z dnia 04.06.2018r.. Wilgotny kaszel z odkrztuszaniem wydzieliny.. -poinformowanie o regularnym mierzeniu poziomu glukozy we krwi, stosowaniu się do .Proces pielęgnowania dziecka z galaktozemią Kategoria » Pediatria Problemy pielęgnacyjne: 5.. Pacjentka ma rozpoznaną cukrzycę typu II od 12 lat.. Są rzeczy, które też możesz otagować Proces pielegnowania dziecka z cukrzyca?. Podsumowując, lektura Broszury z pewnością pozwoli na ogra-niczenie obaw związanych z postępowaniem z dzieckiem chorym na cukrzycę poprzez dostarczenie bardzo rzetelnej wiedzy me-dycznej w zakresie diabetologii wieku rozwojowego, jak równieżNajczęstszą formą cukrzycy wśród dzieci i młodzieży jest cukrzyca typu 1.. Ta późno ujawniająca się postać określana jest mianem cukrzycy typu LADA ( latent autoimmune diabetes in adults ; powoli rozwijająca się autoimmunologiczna cukrzyca .Wszystko na temat: proces pielegnowania dziecka z cukrzyca..

...proces pielegnowania dziecka z cukrzyca .

Utrudnione oddychanie i duszność., 3.. Objawom towarzyszy temperatura do 39 stopni oraz męczący, suchy kaszel, bez wymiotów.dzieci poniżej 4. roku życia, dzieci pochodzące z rodzin z ujemnym wywiadem rodzinnym w kierunku cukrzycy typu 1, o niższym statusie socjoekonomicznym, gorszym dostępie do lekarza pierwszego kontaktu oraz zamiesz-kujące regiony o niskiej zapadalności na cukrzycę [8].. Cukrzyca u dzieci występuje coraz częściej.. Poinformowanie lekarza o niepokojących parametrach.. Wszystko na temat: proces pielegnowania dziecka z cukrzyca .. Jak wynika z ostatnio przeprowadzonych badań, otyłe dzieci są zagrożone cukrzycą bardziej niż dorośli.. , .Pielęgniarki edukacyjne mają za zadanie włączyć pacjenta z cukrzycą do aktywnej współpracy w procesie samoopieki i samokontroli, różnicować potrzeby żywieniowe w zależności od modelu leczenia cukrzycy oraz chorób współistniejących (zwłaszcza otyłości).. SAMOKONTROLA - to aktywne włączenie się pacjenta w proces .. Proces pielęgnowania Diagnoza pielęgniarska (wstępna): Pacjent lat 51 z .. Proces pielęgnowania ciężarnej z cukrzycą Proces w rozmowie z ciężarną .. Znajomość metod diagnostyki cukrzycy u .Proces pielęgnowania pacjenta z cukrzycą typu I i.. Możliwość wystąpienia hipo - i hiperglikemii..

Proces pielęgnowania pacjenta z cukrzycą.

Unormowanie poziomu glukozy we krwi.. Strona 1 z 6 Wszelkie prawa do niniejszego dokumentu i zawartej w nim treści są zastrzeżone.. Regularny pomiar poziomu glukozy we krwi.. Załóż miniblog; Zapomniałem hasła; Zaloguj się .Proces pielęgnowania pacjenta z cukrzycą typ 2 notatki.. 4.cukrzyca typu 1 proces pielegnowania - dokument [*.pdf] cukrzyca typu 1 proces pielegnowania ( cukrzyca_typu_1_proces_pielegnowania.zip ) Nacisnij .2.. Czytaj więcej o proces pielegnowania dziecka z cukrzyca na WP abcZdrowie.. Roczny chłopiec przywieziony na oddział z rozpoznaniem ostrej biegunki i odwodnienia, spowodowanego nadmierną utratą płynów.. 64 - letnia pacjentka trafiła na oddział z powodu utrzymujących się od kliku dni wysokich poziomów glukozy we krwi.. 1.Podwyższona temperatura ciała do 38 stopni C oraz obfite poty., 2.. -zapoznanie pacjentki z objawami hipoglikemii i hiperglikemii oraz nauczenie jak postępować w razie ich wystąpienia..

Edukacja dziecka z cukrzycą.

Powielanie oraz udostępnianie osobom nieupoważnionym bez pisemnego zezwolenia Dyrektora lub Pełnomocnika Dyrektora ds. SZJ jest zabronione.Cukrzyca u dzieci - badania, leczenie.. Częstość DKA u dzieci leczonych z powodu cukrzy-cy typu 1 wynosi 1 .Proces pielęgnowania dziecka z cukrzycą - znaleziono 0 notatek, strona 1/0 Niestety nie posiadamy notatek spełniających podane wymagania.. Regularne posiłki.. Dwa dni wcześniej u dziewczynki wystąpił silny ból gardła i gorączka (38,5 Cº), wystąpił też nasilający się kaszel, gardło jest zaczerwienione .Dziecko jest .Cukrzyca typu 1 o podłożu autoimmunologicznym jest to postać cukrzycy najczęściej występująca u dzieci i młodzieży, chociaż może się ujawniać także później.. Organizm dzieci z nadwagą boryka się z większym zapotrzebowaniem na insulinę, która zapewnia prawidłowy poziom .Proces pielęgnowania i pediatryczna opieka pielęgniarska nad dzieckiem z ostrą biegunką.. Należy do grupy chorób z autoimmunizacji, charakteryzuje ją przewlekły proces zapalny niszczący komórki beta trzustki, co prowadzi do niedoboru lub całkowitego braku insuliny .Proces pielęgnowania dziecka z zapaleniem płuc..

Wszystko na temat: proces pielegnowania dziecka z cukrzyca .

Czytaj więcej o proces pielegnowania dziecka z cukrzyca na WP abcZdrowie.Cel: Likwidacja ryzyka.. 6-letnia dziewczynka przyjęta na oddział pediatryczny z zapaleniem gardła.. Jedynym sposobem leczenia cukrzycy typu 1 jest podawanie insuliny w zastrzykach lub za pomocą osobistej pompy insulinowej - jest to więc od początku cukrzyca insulinozależna.cukrzycą jest postępowanie żywieniowe, w tym wykorzystanie pojęcia wymienników pokarmowych, które w warunkach szkolnych wymaga dogłębnego zrozumienia przez pielęgniarkę szkolną.. Czytaj więcej o proces pielegnowania dziecka z cukrzyca na WP abcZdrowie.. ADRES ZAMIESZKANIA: Wrocław ul. Słowiańska 5/67.. Działanie pielęgniarskie: 1.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.6.Możliwość wystąpienia późnych powikłań cukrzycowych (pogorszenie wzroku, miażdzyca, stopa cukrzycowa) -zapobieganie powikłaniom.. Proces niszczenia komórek trzustki może trwać kilka lat, zanim choroba się ujawni.. Pożądane wartości poziomu cukru we krwi dla pacjentów z cukrzycą powinny wynosić:.. Kobieta cierpi na otyłość, nie stosuje diety, lekarzy odwiedza nieregularnie, pali około pół paczki papierosów dziennie.Wszystko na temat: proces pielegnowania dziecka z cukrzyca.. Pomiar stężenia glukozy (wdrożenie działania pielęgniarskiego przy wartościach mniejszych niż 3,0 mmol/l (55mg/dl) 2.. Wdrożyć dietę cukrzycową.. 2013-10-15 15:24:07 bercikq cukrzyca, proces cukrzyca, 0 Komentarzy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt