Dlaczego rybki mają białe plamki

Pobierz

Nie twierdzę, że nie, ale kropki, białe plamki, punkciki wystepują także przy innych schorzeniach …Zapobiegać chorobom ryb to znaczy: nie przerybiać zbiornika: zapewniamy odpowiednią ilość wolnej przestrzeni dla każdego podopiecznego; dbać o dobrą jakość wody: na jakość wody wpływa jej odpowiedni skład chemiczny (należy go systematycznie kontrolować poprzez zastosowanie odpowiednich zestawów testowych, które wskażą nam zawartość amoniaku, azotynów, azotanów w wodzie .Zauwazylem, ze na bocjach pojawily sie drobne biale kropki, najwiecej jest na pletwie ogonowej i na grzbiecie, w zasadzie na glowie.. Pytania .. Mam w akwarium 4 platki (zmienniki) i jedna malutka.. Nazwę rybki zawdzięczają angielskiemu duchownemu, który jako pierwszy sprowadził je do Europy Johna Guppy'ego.. Niekiedy świadczą o chorobie czy zatruciu metalami …rybki zjadają roślinki - żelowate plamki na szybie rybki zjadają roślinki - żelowate plamki.Odp: Neonki mają białe kropki na sobie.. Nie wszystkie muchomory …" />Dlaczego ludzie jak widzą kropki to zaraz krzyczą: ospa!. Wywołują ją grzyby z rodzajów Saprolegnia i Achlya.. W dodatku ciało przeciętnego suma pokryte jest ponad 100 000 kubków smakowych, a niektóre duże osobniki mogą posiadać ich nawet 180 000.Ichtioftirioza, ospa rybia - prawdopodobnie najczęściej występująca choroba u słodkowodnych ryb akwariowych..

Ospa ospą …Dlaczego moja rybka ma białe kropki?

Zauwazylam u nich takie jakby kropki ktore wygladaja jak babelki …Zobacz 4 odpowiedzi na pytanie: Dlaczego moje rybki mają białe kropki na całym cielePomocy, białe kropki na rybkach !. Jedne plywaja energicznie, innne …Gupiki - ryby dla początkujących.. Wywołuje ją kulorzęsek podnabłonkowy ( Ichthyophthirius …Białe plamki na paznokciach są sygnałem wysyłanym przez organizm, że brakuje mu składników odżywczych.. Dał mi CMF firmy …na skórze ryby widoczne są gołym okiem białe kropeczki wielkości 0,2-1 mm.. Woda w akwarium powinna być tak …Czy wiesz, że ryby posiadają najlepszy zmysł smaku?. Wywołuje ją kulorzęsek podnabłonkowy ( Ichthyophthirius …Wywołuje ją orzęsek Ichthyophthirius multifiliis.. Leczy się to poprzez kapiele ryb w wodzie z jakims lekarstwem,jednak nie …Location: Kępno.. Jest …Co to znaczy, jeśli złota rybka ma biały punkt?. należy unikać też innych wektorów …Niektórzy uważają, że czerwony kapelusz i białe kropki to znak ostrzegawczy.. Białe …Przedwczoraj zauważyłam, że jedna z moich molinezji żaglopłetwych ma białe plamki na ciele.. Muchomory są trujące i uprzedzają o tym.. To nie do końca prawda.. Koleżanka powiedziała, że to ospa, a mamy znajomy …Białe plamki Post autor: BaT » 5 czerwca 04, 19:20 moje molinezje, zauważyłem że sie dziwnie i osowiale zahowują, wiec przyglądłem im się bliżej i zobaczyłem białe …Zobacz 7 odpowiedzi na pytanie: Czemu moja rybka ma białe kropki..

Re: Dziwne biale plamki na rybkach.

Ryby sumokształtne mają w pysku ponad 20 000 kubków smakowych, czyli dwa razy więcej od człowieka.. Ja jak moje rybcie miały ospe to podawałem około tydzień sera costapur, po …Odp: Dziwne białe przebarwienia na ciele glonojada.. Tutaj warto zauważyć, że nie każde kropki na ciele ryby muszą …Ichtioftirioza, ospa rybia - prawdopodobnie najczęściej występująca choroba u słodkowodnych ryb akwariowych.. pływają bez problemów.. podnieść temperaturę wody do 28-29 stopni na kilka dni w zależności od …Białe plamki « Odpowiedz #3 : Kwiecień 13, 2006, 15:13:40 » hokejówki i mieczyki mają inne wymagania co do twardości ,pH wody.. Była ona całkowcie …Jest to choroba spowodowana utrzymywaniem ryb w zbyt niskiej temperaturze.. Po raz pierwszy jej naukowy opis ukazał się z rąk naukowca Petersa.. « Odpowiedz #2 :Styczeń 30, 2008, 21:35:39 ».. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Szkoła - zapytaj eksperta (724) Szkoła - …Kiedy dzisiaj rano ogłądałem rybki w akwarium zauwarzyłem że neonki mają dziwne białe kropki na ciele .. Najczęściej dotyka ona odmiany weloniaste o długich płetwach, ale jest ona chorobą wszystkich gatunków.. Skąd pochodzi?W maju zakupiłem 5 rybek marki karaś ozdobny.. Lepiej bez potrzeby nie lać chemii.. Pozostałe ryby też zachorują, bo to bardzo zaraźliwa choroba, dlatego należy rozpocząć leczenie natychmiast, nawet jeśli pozostałe ryby nie mają kropek..

Sądze że może być to …Dlaczego moje rybki maja biale kropki?

Są one nowe.. « Odpowiedz #4 : Grudzień 01, 2008, 20:13:59 ».. Ostanimi wyjechałem na kilka dni z domu i ku mojemu zdziwieniu jedna z rybek zmieniła kolor.. Przed …Biały nalot lub kropki na rybach oznaczaja zbyt niską temperaturę wody w akwarium.. Ryby chorują na pleśniawkę w przypadku wystąpienia kilku czynników inwazyjnych.. Sprzedawca w sklepie zdiagnozował to na ospę.. Występuje w każdym akwarium a pogorszenie się jakości wody i/lub spadek odporności ryb wywołuje jego inwazję.. Biała plamka lub plamki na złotej rybce to choroba zwana "Ick", znana również jako biała plama..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt