Kartkówka ze znajomości balladyny

Pobierz

Kim była tytułowa bohaterka-Balladyna?. Przy kolejnym spotkaniu nakazuje Kostrynowi zamknąć matkę w komnacie.. Zawiera historie szkoly i miejscowosci, informacje o biezacych wydarzeniach, bogata fotogalerie.. I wten oto sposób Kostryn został otruty.. Proponuję zatem, aby uczniowie nie notowali pytań, tylko od razu same odpowiedzi.Balladyna to dramat, który powstał 1834 roku w Genewie.. Klasa 7 Klasa 8 Polski.. Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.. Udostępnij Udostępnij wg Otaratajcio.. Osadź.. a) żoną Kirkora i siostrą Aliny b) żoną Kirkora i córką Filona c) córką Wdowy d) córką Wdowy i Pustelnika 3.Jeśli chcesz mieć 4 lub 5-sprawdz się!. Kto ginie w walce o zamek?. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Kirkor ze sluzba 18.. BloodyBlack 2 lata temu.. U góry znajdziesz quiz Test wiedzy o Balladynie.Wypełniając test wiedzy, sprawdzisz, ile wiesz o Balladynie.. Co robi balladyna by zdobyc wladze?. Okazja do ich zdobycia nadarza się dla Balladyny wraz z nadejściem wiosny, kiedy budzi się wróżka Goplana, pani pobliskiego jeziora Gopło.Balladyna - test ze znajomości lektury Ruletka.. Juliusz Słowacki wydał go dopiero podczas swojego pobytu w Paryżu w 1839.. Kartkówka ze słówek Unit 4 ECA1+ Teleturniej..

Balladyna - test trudny Trudniejszy test ze znajomości Balladyny.

Masz do rozwiazania test jednokrotnego wyboru skladajacy sie z 17 pytan.sprawdzian ze znajomości treści balladyny.pdf (22 KB) Pobierz.. wg Elawalukiewicz1.. Rozwiąż test znajomości lektury Balladyna Juliusza Słowackiego i sprawdź jak dobrze pamiętasz wydarzenia z książki.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Balladyna Co wiesz o autorze Balladyny.. W skromnej chatce mieszka uboga wdowa wraz ze swymi dwiema pięknymi córkami: Aliną i Balladyną.Pierwsza z nich jest łagodna i kochająca, druga to egoistka, pragnąca bogactwa i władzy.. To Juliusz Słowacki () przedwcześnie zmarły jeden z trzech wieszczów polskiego romantyzmu, autor słynnych wierszy takich jak Hymn czy Testament mój, dramatów.Emigrant, autor patriotycznych utworów, o niewątpliwym talencie poetyckim i dramatycznym.. zbieraja maliny 20.. Znasz ich z telewizji, a wiesz, kim są z zawodu?. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Balladyna Juliusza Słowackiego.Ponad 60 proc. z was powinno mieć łatwiej w tym quizie, a średnia tylko 10/15.. Alicja Guziel 1.. Wyniki w sieci .. Zawiera wszystkie powyższe pytania.. Kartkowka_-_znajomosc_tresci_lektury_-_BALLADYNA.pdf Podziel sie: Katarzyna Autorka bloga Newsletter.. .Test o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraBalladyna razem ze swym ,,kochankiem`` Kostrynem wrócili do miasta, aby tryumfować..

Regulamin Polityka prywatności.Pobierz: balladyna kartkówka pdf.pdf.

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Jak musza zdobyc krola?. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!balladyna test ze znajomości lektury nowa era.pdf (22 KB) Pobierz.. Edytuj elementy.. Sprawdź jak poradzisz sobie z pytaniami z Balladyny.. Pomimo zla, jakie ja spotkalo ze strony Balladyny - Wdowa nawet na torturach nie wyjawia .. Kartkowka_-_znajomosc_tresci_lektury_-_BALLADYNA.pdf Podziel sie: Katarzyna Autorka bloga .Test ze znajomosci.Test ze znajomości lektury Karola Dickensa pt. Skomentuj.. Dowiaduje się też, że do zamku chciał wejść Grabiec, lecz go nie wpuszczono.Posłaniec Kirkora, który przybywa do Balladyny ze skrzynią to: a) Geron b) Grolon c) Galon d) Gralon Rozwiązanie - "Kordian", "Balladyna", "Horsztyński" powstały podczas pobytu Słowackiego w: a) Londynie b) Paryżu c) Genewie d) Warszawie Rozwiązanie - W 1836 roku, w Rzymie Słowacki zaprzyjaźnił się z: .Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam.. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań.. Publikacje nauczycieli: Unikalne bombki na choinkę!. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".Test wiedzy - "Balladyna"!. Tak, ale .Balladyna (Juliusz Słowacki) Balladyna i Alina to siostry, mieszkające wraz z matką w ubogiej chacie w lesie..

10.Goplana zakochała się w Grabcu.Balladyna - test ze znajomości lektury.

Jak nazywa sie kochanek Balladyny ( po przyjezdzie do zamku) Kostryn 23.Czy balladyna miala szanse naprawic swoje czyny?. Napisz do nas.. Która z sióstr była starsza: Alina czy Balladyna.Test ze znajomości treści "Balladyny" Juliusza Słowackiego 1.. Nimfa, królowa jeziora Gopła, Goplana, zakochana w kochanku Balladyny, Grabcu, przez swą zazdrość miesza się w ludzkie sprawy i gmatwa ich losy.Test Balladyna - Juliusz Słowacki 4 Test Hamlet - William Szekspir 1 Test Romantyzm 2 Test Romantyzm 3 Test Ludzie Bezdomni - Stefan Żeromski 1.. Nie pozwala wpuścić do zamku przyjaciółek swojej matki ze wsi, a jej samej każe iść na wieżę.. Opowieść wigilijna Zawiera 18 pytań.. wg Otaratajcio.. Główny rywal Mickiewicza.Balladyna poznaje Kostryna, dowódcę warty zamkowej.. W balladynie i Alinie 19.. 8.Balladyna została trafiona przez piorun 9.Goplana była nimfą wodną.. I Adwent Znajdź słowo.. Zaznacz jedna prawidlowa odpowiedz na kazde pytanie.. Możesz zdobyć 17 pkt.. Logowanie i rejestracja: Login: Hasło: Załóż nowe konto za darmo .c) matka Balladyny oskarza wyrodna corke, ale nie chce wydac jej imienia, gdy dowiaduje sie, ze grozi jej smierc, d) staruszka umiera na mekach, e) Balladyna wydaje na zla corke wyrok smierci.Czy znasz lekture " Balladyna .Test sprawdzający znajomość treści lektury - "Balladyna" Juliusza SłowackiegoTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Balladyna" Juliusza Słowackiego..

Test: BalladynaBalladyna - test znajomości lektury Test znajomości lektury Balladyny.

Motyw .Ten Quiz sprawdzi ile wiesz o lekturze Balladyna i przygotuję cie do sprawdzianuWitaj na stronie Quizz.pl.. Strona serwisu Gimnazjum w Radziłowie.. wg Ewelina53.Juliusz Słowacki "Balladyna" - test ze znajomości treści Maria Dolny; kartkówka - czasownik klasa 5 Agnieszka Lech; kartkówka - pisownia "rz" Anna Pranczk; KARTKÓWKA - style językowe, funkcje treści jezykowych, mowa zależna i niezalezna, frazeologizmy, słowniki Katarzyna Skolimowska; Kartkówka Słowa na czasie środki stylistyczne .. Balladyna poczęstowała go solą i zatrytym chlebem.. 174 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Jeśli potrzebujesz opracowania bądź testu z jakiejś lektury skontaktuj się ze mną a postaram się taki materiał przygotować.. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.Streszczenie krótkie.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraTEST ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI "BALLADYNY" J. SŁOWACKIEGO.. Kartkówka ze znajomości treści lektury Juliusz Słowacki "BALLADYNA" Kartkówki z lektury umieszczane na moim blogu mają za zadanie jedynie sprawdzić znajomość lektury.. Klasa 7 Klasa 8 Polski.. Więcej.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Polub..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt