Przykładowy opis obrazu mona lisa

Pobierz

Jest to obraz współczesnego niemieckiego artysty Michaela .Przed "Moną Lisą" w Luwrze, fot. autorki Ta sugestywna ekfrasis, wprowadzająca do historii sztuki cały szereg powtarzanych już potem bez końca toposów, chociażby ten o niezwykłym uśmiechu, powstała z wyobraźni.. Pobierz gotowy schemat i zapoznaj się z przykładowymi opisami dzieł.Mona lisa obraz na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje.. Postaram się przedstawić poniżej opis i interpretację obrazu współczesnego malarza i pokazać na przykładzie, jak można takiej analizy dokonać.. "Mona Lisa" jest dziełem niezwykle tajemniczym i interesującym.. Dominuje w nim zieleń i to zarówno w szacie samej Mony, jak i w znajdującym się za nią lesie.. Obraz o wymiarach: 60 x 90 cm.. Płótno jest naciagnięte na sosnową blejtramę i posiada zamalowane boki w kolorystyce całości.Mona Lisa (mona to w dialekcie toskańskim odpowiednik madonny, wł. i hiszp.. Obraz przedstawia kotlinę, w której centrum znajdują się dwie stare.Stuprocentowej pewności odnośnie do tego, kim była Mona Lisa, być może nie zyskamy nigdy.. La Joconde) - obraz olejny namalowany na topolowej desce przez Leonarda da Vinci, artystę włoskiego renesansu.. Dziś można ją obejrzeć w paryskim Luwrze.. "Mona Lisa" została namalowana techniką olejną, na desce o wymiarach 77 x 53 cm i perspektywie linearnej..

Wokół obrazu pojawiło się wiele rozmaitych teorii.

Takie pytanie stawia sobie zapewne wielu miłośników malarstwa.. Kompozycja jest zdecydowanie statyczna, lecz otwarta.. W jej skład ma wejsć:-wstęp ( przedstawienie obrazu tj. podanie autora, tytułu i co przedstawia)-rozwiniecie ( opis planu i tła: 1 plan, 2 plan, tło, kolorystyka, nastrój i interpretacja)-zakończenie ( krótka ocena) Wiem, że to jest dziecinnie proste, ale wgl nie wiem jak się za to zabrać.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: krótki opis mona lisa.. Obraz nosi nazwę "Alpejskie pastwisko".. Bez dwóch zdań jest to najbardziej rozpoznawalny obraz wszech czasów.. Jest namalowany na płótnie i oprawiony w ciemne, dębowe ramy.. Niektóre mówią, że obraz przedstawia samego artystę, inne snują przypuszczenia na temat ukazanej kobiety.. Portret ten od wieków zachwyca historyków i twórców, a także zwykłych ludzi.. krótki opis mona lisa.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćOpis obrazu - przykład.. Prezentacja dzieła: autor: Leonardo da Vinci tytuł: "Mona Lisa" rok (wiek) powstania: ok. r. technika: olej, deska wymiary: 97 cm x 53 cm miejsce przechowywania: Paryż - Luwr 2.Leonardo da Vinci namalował Monę Lisę na początku XVI wieku..

Jak znaleźć klucz do interpretacji obrazu czy innego dzieła sztuki?

Obecnie można je oglądać w Luwrze.Dzieło przedstawia portret tajemniczej madonny.. Przygotowaliśmy 10 ciekawostek o tym fantastycznym obrazie.. Opis obrazu - podział Scena religijna - przedstawia sytuację z Biblii lub mitologii 34.Opis obrazu - najtrudniejszy, ale najprzyjemniejszy moment.. Jakie tajemnice skrywa uśmiech Mony Lisy?. Tajemnicza, centralna postać obrazu to najprawdopodobniej florencka patrycjuszka Lisa Gherardini , zwana także Monną Lisą del Giocondo (stąd drugi tytuł obrazu - "La Gioconda .Mona Lisa (mona to w dialekcie toskańskim odpowiednik madonny, wł. i hiszp.. Babcia kupiła go przed laty na targu.. Mona Lisa zapewniła Leonardowi trwałe miejsce w historii, a sobie zapewniła .. "Mona Lisa" jest obrazem charakteryzującym się raczej ciemnymi i chłodnymi barwami.. Vasari nigdy bowiem nie widział obrazu Leonarda.Jan Matejko jest autorem słynnego obrazu "Stańczyk".. Obraz powstał w latach ; obecnie znajduje się w paryskim Luwrze, pozostając własnością rządu Francji.Dzieło trafiło na stałą ekspozycję do Luwru w 1797 roku.Na 26.04 muszę zrobić opis obrazu Leonarda da Vinci'ego pt ,,Mona Lisa" na minimum 1 kartkę.. Prawda może być prozaiczna - dzieło najprawdopodobniej było malowane jako portret, element dekoracji..

Po napisaniu informacji wokół obrazu przychodzi czas na analizę malarskiego rękodzieła.

Wielu znawców uważa, że Leonardo da Vinci przedstawił na swoim obrazie Lisę Gherardini urodzoną w 1479 roku.. Kompozycja statyczna; postać Giocondy - kompozycja w trójkącie, na pierwszym planie widać postać kobiety (do połowy postaci) w swobodnej pozie, na drugim planie (w tle .Plik 3.Przykładowy opis obrazu.pdf na koncie użytkownika paralyzed • folder 7.Formalna analiza dzieła • Data dodania: 6 lis 2011Opis obrazu - podziałMartwa natura - kompozycje złożone z przedmiotów (owoce, naczynia, kwiaty, produkty spożywcze) 32.. Monumentalnym wręcz, zważywszy na to, ile uwagi poświęca się mu od przeszło 500 lat.. Mało kto wie, że tytuł dzieła w całości brzmi "Stańczyk na dworze królowej Bony po utracie Smoleńska".. Jest to dzieło niewielkich rozmiarów 77 x 53 cm.. Kompozycja jest o.Prezentacja dzieła autor: Leonardo da Vinci tytuł: "Mona Lisa" rok (wiek) powstania: ok. r. technika: olej, deska wymiary: 97 cm x 53 cm miejsce przechowywania: Paryż - Luwr Analiza formy Na pierwszym planie widać postać kobiety w swobodnej pozie do połowy postaci, w sile wieku, ledwie widoczny, błąkający się uśmiech na twarzy, niezbyt urodziwa .Mona Lisa, obraz namalowany przez Leonarda da Vinciego, należy do czołówki najsłynniejszych dzieł w historii sztuki.Ten niewielkich rozmiarów portret (zaledwie 77 × 53 cm) jest jednocześnie wielkim dziełem sztuki..

Post na blogu o Monie Lisie: i o stroju ...Jak dokonać analizy i interpretacji obrazu?

Podobno wizerunek swojej żony zamówił u Leonarda da Vinci .W tym wpisie znajdziesz wiadomości niezbędne do wykonania analizy formalnej rzeźby z każdego okresu - od greckich posągów po współczesne rzeźby abstrakcyjne.. Pomocne są tutaj notatki wykonane na początku przygody z opisem obrazu.Wysokiej jakości obraz olejny namalowany ręcznie będący kopią obrazu Leonarda da Vinci pt. "Mona Lisa".. Analiza ta najczęściej znajduje się właśnie w rozwinięciu.. Obraz namalowany ręcznie z wielką dbałością o szczegóły farbami olejnymi na płótnie przez artystę z wieloletnim doświadczeniem w malarstwie.. W pokoju mojej babci wisi obraz.. W tle ukazany jest obraz górski, najprawdopodobniej uchodzący jako wynik studiów górskich Leonarda.Przydatność 75% Analiza obrazu, dzieła sztuki - Leonardo da Vinci - Mona Lisa.. Dzieło jednak zawiera coś więcej poza tajemniczą kobietąTreść obrazu stanowi postać kobiety, Mony Lisy La Gioconda, florenckiej patrycjuszki, która na obrazie fascynuje wieloznacznie interpretowanym tajemniczym uśmiechem.. Powstał ok. po powrocie artysty do Florencji.. Francuski naukowiec twierdzi, że odkrył pod warstwami farby inny obraz, co rzuca nowe światło na pochodzenie znanego malowidła.Wszyscy znamy obraz Mona Lisa, który stworzył genialny malarz Leonardo da Vinci.. Wejdź i znajdź to, czego szukasz!Zawrotna kariera niewielkiego portreciku.. Obraz powstał w latach i obecnie znajduje się w paryskim Luwrze.Fragment obrazu "Mona Lisa" Foto: C2RMF/Wikipedia Szacuje się, że Mona Lisa pojawiła się na słynnym portrecie ok. 1503 roku.. Małżonka handlowca jedwabiem z Florencji - Francesco del .Leonardo da Vinci - Mona Lisa (Gioconda) - ok. r. ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt