Kwarantanna po powrocie z turcji do niemiec

Pobierz

Dane podane podczas rejestracji zostaną przekazane do właściwego urzędu ds. zdrowia, który będzie nadzorował kwarantannę.Wprowadzone zmiany w sposób istotny, zmieniają poprzednie rozporządzenie.. W tym celu należy posiadać ważny bilet lotniczy, który potwierdzi, że w ciągu 24 od przylotu, opuszczamy terytorium kraju.Dotąd takie zwolnienie obowiązywało jedynie wracających z państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub strefy Schengen.. Aktualne informacje dotyczące podróży zagranicznych znajdują się na stronie MSZ:Kraje Unii Europejskiej i strefy Schengen oraz Turcja: z kwarantanny zwalnia negatywny wynik testu antygenowego lub PCR wykonanego nie wcześniej niż 48 godzin przed przylotem do Polski LUB w Polsce maksymalnie do 48 godzin po przekroczeniu granicy (wynik testu musi zostać wprowadzony do systemu teleinformatycznego sanepidu przez laboratorium w okresie 48 godzin od przekroczenia granicy).. Do tej pory rozporządzenie mówiło o tym, iż z kwarantanny zwolnione są dwie kategorie osób: wjeżdżające do Polski ze strefy Schengen lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego.Zasady dla podróżnych przybywających do Polski spoza Unii Europejskiej, spoza strefy Schengen oraz spoza Turcji Podróżni niezależnie od środka transportu (zbiorowy i indywidualny oraz przekraczanie granicy pieszo) podlegają 10-dniowej kwarantannie wjazdowej chyba, że spełnią jeden z poniższych warunków:Z kwarantanny po powrocie do Polski z krajów spoza Unii Europejskiej i strefy Schengen (m.in.z Turcji, Egiptu czy Tunezji) wg zapewnień ministra mają być zwolnione osoby zaszczepione w pełni odpowiednią dawką szczepionki dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej, ozdrowieńcy oraz dzieci do lat 12 podróżujący pod opieką zaszczepionych dorosłych..

Jesteś zawodowym kierowcą i chcesz dowiedzieć się, czy obowiązuje Cię kwarantanna?

Należy do nich właśnie Turcja - dość popularna wakacyjna destynacja.- Jesteśmy w stałym kontakcie z organizatorami wyjazdów, którzy zapewniają, że przewidziane na najbliższe miesiące imprezy odbywają się zgodnie z planem.. Obecnie tylko podróżujący, którzy wracają z krajów należących do strefy Schengen, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, EFTA oraz Turcji.. Przybywający do Turcji z Afganistanu, Bangladeszu, Brazylii, RPA, Indii, Nepalu, Pakistanu i Sri Lanki oraz osoby wjeżdżające do Turcji, które w ciągu ostatnich 14 dni przebywały w ww.. Teraz polskie władze rozszerzają listę zwolnionych.Od soboty Polacy wracający z Turcji nie muszą odbywać 10-dniowej kwarantanny - poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.. Nadal możemy latać do takich państw jak Egipt, Turcja czy Tunezja i te oferty niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem turystów, tym bardziej, że osoby zaszczepione, dzieci do 12 lat i ozdrowieńcy nie podlegają kwarantannie i dla nich zasady powrotu do Polski się nie zmieniają - mówi Marzena German.Co do zasady wszystkie osoby wjeżdżające do Niemiec z obszaru wysokiego ryzyka muszą udać się na 10-dniową kwarantannę..

Odpowiedzi na ważne pytania zbieramy w jednym miejscu, a zakładkę na bieżąco aktualizujemy.Powrót z Turcji bez kwarantanny Od 10 lipca możliwe jest zwolnienie z kwarantanny po powrocie z państw nienależących do UE.

polskim.. Skorzystaj z zakładki Najczęściej zadawane pytania.. mogą całkowicie uniknąć kwarantanny wykonując test i uzyskując wynik negatywny.. Pamiętajmy że pełne szczepienie będzie uznawane 14 dni po zakończeniu procesu szczepienia a na potwierdzenie szczepienia czy .Co do zasady wszystkie osoby wjeżdżające do Niemiec z obszaru wysokiego ryzyka muszą udać się na 10-dniową kwarantannę.. Strona jest dostępna w jęz.. Możesz skrócić kwarantannę, jeżeli wykonasz drugi test po 5 dniach od wjazdu.Od 23 czerwca osoby powracające do Polski spoza strefy Schengen lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego muszą poddać się 10-dniowej kwarantannie.. Sprawdź, kto jest zwolniony z obowiązku odbywania kwarantanny po przekroczeniu granicy państwowej.. Modyfikuje ono zasady wjazdu do Polski, m.in. osób powracających z wyjazdów wakacyjnych.. Muszą to być jednak kraje, które uzgodniły z Polską zasady przepływu osób w związku z pandemią koronawirusa..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt