Czy bohaterowie lektur szkolnych mogą być wzorem dla współczesnej młodzieży

Pobierz

Dlatego według mnie są doskonałym wzorem do naśladowania dla współczesnej młodzieży, zmuszają do myślenia, ale pozostawiają tak ważne w tym wieku poczucie możliwości wyboru.Alek, Rudy i Zośka mogą być wzorcami dla współczesnej młodzieży.. Na przykład takiego Tomka Sawyera żaden przyzwoity uczeń nie powinien naśladować.. Która koncepcja świata jest dla Ciebie najbliższa?. O marzeniach i snutych planach na przyszłość młodzieży, która nigdy się nie poddała.Czy bohaterowie "Kamieni na szaniec" mogą być wzorem dla współczesnej młodzieży?. Ułóż 3 zasady moralnego kodeksu, które były ważne dla Alka, Zośki i Rudego, i powinny być ważne dla… Czy bohaterowie "Kamieni na szaniec" mogą być do naśladowania dla współczesnej młodzieży ?. Są to bowiem chłopcy, którzy mogliby być przykładem dla każdego z nas.. Każdy jest inny.. To wzorowy .Czy bohaterowie lektur szkolnych mogą być dla nas wzorem do naśladowania .. dlatego że uczymy się na błędach lektur i poznajemy wielką wiedzę .. wybraliśmy się na spacer.. "Czego boi się człowiek?".. W książcę Aleksandra Kamińskiego pokazali ważne cechy jakie pozazdrościło by wiele osób.. Moim pierwszym argumentem potwierdzającym dane twierdzenie, jest chociażby to, że chłopcy z tej opowieści byli bardzo przywiązani do swoich rodziców, przyjaciół jak i np. szkoły.Czy bohaterowie "Kamieni na szaniec" mogą być wzorem do naśladowania dla współczesnej młodzieży..

Czy Mikołaj Kopernik może być wzorem dla współczesnej młodzieży?

Swoją tezę postaram się poprzeć poniższymi argumentami.. Lektura opowiada o czasach II wojny światowej 1939-1943r.. - dzisiejsza młodzież stawia na dzieła o prostej narracji i fabule, dlatego niektórym może sprawiać trudność czytanie dawnych otworów literackich, które najczęściej przedstawiają bardziej skomplikowane problemy.Na kształtowanie współczesnego młodego i czytającego człowieka mają wpływ wszystkie nurty filozoficzne i światopoglądowe epok, począwszy od antyku aż po dzisiejszy dzień.. Zrób to tak .Marek Winicjusz, bohater powieści "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza - czy może dla współczesnej młodzieży być wzorem do naśladowania?. (+ charakterystyka jednego z bohaterów Sienkiewicza) - Rozprawka.. Z pewnością wielu ludziom, czytającym lekturę "Kamienie na szaniec", imponuje zachowanie "Alka","Zośki" i "Rudego".. Współcześni młodzi ludzie także zapewne mają swoje autorytety, bohaterów, których podziwiają, szanują i chcą ich naśladować.. Odpowiedź wydaje się oczywista-tak, ale warto przedstawiś argumenty popierające tę tezę.Bohaterowie "Kamieni" to nastoletni chłopcy, nie "moralizują" nikogo, swoim zachowaniem dają przykład.. Bardzo trudno to określić, ale spróbuję odpowiedzieć na to pytanie..

Bohaterowie lektur mogą być dla wspóczesnje młodzieży wzorcami lektur.

Uzasadnij swój wybór.. lecz nie można mych słów brać zbyt dosłownie.Każde czasy mają swoich bohaterów.. (3-4 zdania) 2.. Proszę pomóżcie ma to być wypracownie.. Henryk Sienkiewicz - wybitny artysta nagrodzony Noblem - stworzył wiele powieści historycznych.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Czy Andrzej Radek Może być wzorem dla współczesnej młodzieży Jeśli będę się pilnie uczył, dostanę dobrą ocenę.. Nazywamy ich bohaterami, bo w pełni sobie na to zasłużyli.Jednym z bohaterów literackich, który być może zasłużył na miano wzoru do naśladowania dla współczesnej młodzieży, jest Marek Winicjusz z powieści "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza.. 2011-01-11 17:37:34 Jaki bohater literacki może być wzorem dla współczesnego nastolatka?Nie, ponieważ: - część z nich jest napisana trudnym językiem i archaizmami, utrudniającymi czytanie utworu.. Zapytałam koleżankę, czy pójdzie ze mną do kina.. Po pierwsze uczą nas miłości do ojczyzny, przykładem jest lektura "Kamienie na Szaniec", gdzie młodzi ludzie, są pełni nadziei i odwagi.. Robią to dla dobra ojczyzny, ceną za to poświęcenie jest ich życie.Czy bohaterowie lektur szkolnych mogą być wzorem dla wsółczesnej młodzieży?-rozprawka Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Uważam, że bohaterowie owej książki Aleksandra Kamińskiego mogą być autorytetem dla współczesnych młodych ludzi..

Czy bohaterowie ,,Kamienie na szaniec'' mogą być wzorem dla młodego człowieka XXI wieku.

Pole do poszukiwań wzorców jest potężne, tylko wszystko zależy od postawy jaką przyjmie czytelnik względem literatury i tego, co ona mu oferuje.Czy bohaterowie "Kamieni na szaniec" mogą być wzorem do naśladowania przez współczesną młodzież 30 czerwca 2021 0 Przez admin W dzisiejszych czasach jest coraz mniej ludzi, których można naśladować; wszystkie autorytety już dawno leżą zakopane pod głęboką warstwą kurzu, są już nieaktualne.sciaga.f2y.org - ściągi dla wszystkich: Czy bohaterowie romantyczni mogą by wzorem dzisiejszej, współczesnej młodzieży?. Marek Winicjusz to jednej z bohaterów powieści Henryka Sienkiewicza pod tytułem "Quo vadis".Zadanie: czy bohaterowie syzyfowych prac mogą być wzorem do Rozwiązanie:szczególnym zjawiskiem eksponowanym przez bohaterów syzyfowych prac, jest ciągły upór w walce o prawdę historyczną i dziedzictwo kulturalne ojczyzny w czasach, kiedy z każdej strony oblegani jesteśmy przez różne źródła wiadomości radio, prasa, internet młodzież zatraca sens podstawowych wartości .Stanisława Bozowska powinna być wzorem do naśladowania.Główna bohaterka opowiadania Stefana Żeromskiego była dobrą i życzliwą kobietą.Była bardzo ambitną nauczycielką.Pracowała z wiejskimi dziećmi.Kochała fizykę, a jej największym osiągnięciem było napisanie "Fizyki dla ludu".Bohaterka była uparta, wierzyła, że sama zdoła zmienić świat.Była osobą lubianą i .Bohaterowie "Kamieni na szaniec" - Alek, Rudy i Zośka mogą być wzorem dla młodzieży, ponieważ w obliczu zniewolenia Polski nie pozostali bierni, podjęli walkę w obronie swojej Ojczyzny..

W swojej pracy przedstawię refleksje na temat ''Czy bohaterowie Kamieni na szaniec mogą być wzorem do naśladowania dla współczesnej młodzieży''.

W swojej pracy przedstawię refleksje na temat ''Czy bohaterowie Kamieni na szaniec mogą być wzorem do naśladowania dla współczesnej młodzieży''.. Chcą odzyskać niepodległą polskę, wolną polskę.. Przyjaźń - jak ją rozumiesz i czym ona dla ciebie jest?. I to wystarczy.. Nie myśli o nauce jako o przywileju, lecz ciężkim obowiązku.. I to wystarczy.Uważam, że przedstawione powyżej rozważania i argumenty potwierdzą moją tezę, mówiącą o tym, że bohaterowie "Kamieni na szaniec" Aleksandra Kamińskiego mogą być i są wzorem dla współczesnej młodzieży.. Jest taki, jakim zawsze chciał być.. W swojej pracy przedstawię refleksje na temat "Czy bohaterowie mogą być wzorem do naśladowania dla współczesnej młodzieży".. 1 Zobacz odpowiedź .Myślę, że bohaterowie książki pt. "Kamienie na szaniec" mogą a nawet powinni być wzorem do naśladowania.. "Szatana '' nikomu nie muszę przedstawiać.. Moim pierwszym argumentem potwierdzającym dane twierdzenie, jest, chociażby to, że chłopcy z tej opowieści byli bardzo przywiązani do swoich rodziców, przyjaciół, jak i np. szkoły.Czy bohaterowie naszych lektur mogą być dla nas wzorem?. Udziel odpowiedzi na to pytanie, odwołując się do wybranych tekstów literackichKtóre postacie literackie mogą być wzorem dla dzisiejszej młodzieży?. Czy jednym z nich może być Marek Winicjusz?. Jego zdecydowanym przeciwieństwem jest Adam Cisowski.. Swoją tezę postaram się poprzeć poniższymi argumentami.. Kształtowali postawę moralną i patriotyczną wśród młodych, pragnąc zaszczepić .1.. (podaj przynajmniej dwa dowody)..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt