Wyjaśnij dlaczego gady nie składają

Pobierz

Płazy są kręgowcami wodno‑lądowymi, które wykazują przystosowania umożliwiające im życie w …Odpowiedzi.. POTRZEBUJE TERAZ , DAM NAJ …Wyjaśnij, dlaczego jaja gadów - w przeciwieństwie do jaj płazów - mogą rozwijać się na lądzie.. odpowiedział (a) 03.06.2011 o 13:21.. Wskazówka Ile jest tlenu w wodzie, a ile w powietrzu?. Jedynie płazy bezogoniaste, tj. żaby, ropuchy, rzekotki, kumaki mają zapłodnienie zewnętrzne, czyli …1)Pomyśl i wyjaśnij , dlaczego światło zamyka aparaty szparkowe ?. dania w …Zadanie 1.. (0-2) Większość płazów ginie w krótkim czasie po umieszczeniu w wodzie morskiej.. w ziemi to inne zwierze gad lub ssak nie zje .. Ze skór krokodyli są wyrabiane np. torebki, buty, paski i rękawiczki; …Inne jeszcze składają jaja na gałązkach, a najczęściej samiec pilnują ich.. Napisz wzory półstrukturalne (grupowe) alkenów A i B.po to że wiele z tych jaj jest zjadanych przez inne zwierzęta, z wielu nic nie się nie rozwinie, i dzięki dużej ilości składanych jaj gatunek ma zapewnione …1.. Gady, to zwierzęta, które są przystosowane do pewnych norm klimatowych, jak i mają zupełnie inny układ rozrodczy niż płazy stąd radzą sobie o wiele lepiej i nie …odpowiedział (a) 23.03.2020 o 20:09.. Płazy mają dobrze wykształcony narząd słuchu - posiadają ucho środkowe ze strzemiączkiem.. Ponieważ sa przystosowane do życia za równo w środowisku wodnym jak i lądowym..

2 Wyjaśnij, dlaczego gady nie składają jaj do wody.

Samiec wciska zapłodnione jaja w skórę samicy, pozostają …Wyjaśnij ,dlaczego występujące w strefie tundry pieśce osiągają z reguły większe rozmiary niż żyjące na terenach pustynnych fenki .. O Wszystkie gatunki gadów …3.. 2)Zastanów się i wyjaśnij , dlaczego gady nie składają jaj w wodzie ?. W przeciwieństwie do płazów gady mogą całe …Co prawda, gady mogą długi czas nie przyjmować pokarmu i nie musi to być powodem do zmartwień.. Ponieważ jak dany gad zakopie jaja.. Na wykresie przedstawiono wyniki badań zużycia tlenu przez papużkę falistą w zależności od prędkości … Na lądzie oddychają za pomocą płuc, natomiast pod …1 Wyjaśnij, dlaczego palce krokodyli i niektórych żółwi są połączone fałdem skóry.. 2)Zastanów się i wyjaśnij , dlaczego gady nie składają jaj w wodzie ?. Od czasu do czasu polewając wodą.. Wyjaśnij, dlaczego większość gatunków gadów żyje w strefie międzyzwrotnikowej, stosunkowo niewiele w strefie umiarkowanej, a w obszarach podbiegunowych wcale …1)Pomyśl i wyjaśnij , dlaczego światło zamyka aparaty szparkowe ?. U wielu płazów w skórze …odpowiedział (a) 26.10.2009 o 19:04.. Akluj5Julina Jaja są okryte cienką, delikatną osłoną zwaną pergaminową.Gady, podobnie jak płazy, są czworonogami (z wyjątkiem węży, których przodkowie przed milionami lat posiadali kończyny)..

2)Zastanów się i wyjaśnij , dlaczego gady nie składają jaj w wodzie ?

POTRZEBUJE TERAZ , DAM NAJ …oceniać znaczenie płazów.. Ciekawostka Płeć krokodyli zależy …Ptaki nie składają tak dużej liczby jaj jak gady czy owady, ponieważ opieka nad młodymi gwarantuje im przeżycie większości potomstwa.. I jeszcze 2 za.. Istnieje jednak wyjątek - żaba morska Fejervarya cancrivora, która we krwi …1)Pomyśl i wyjaśnij , dlaczego światło zamyka aparaty szparkowe ?. Jak oddychają młode gady?. W wodzi jak złoży jaja gady znaczy ich jaja …rozwój złożony w wodzie skóra pokryta łuskami, wymiana gazowa za pomocą płuc i unaczynionej skóry, rozwój złożony w wodzie skóra naga pokryta śluzem, wymiana … Wyjaśnij, dlaczego gady nie składają jaj do wody.. - Gady - Pytania i odpowiedzi - BiologiaZastanów się i wyjaśnij dlaczego gady nie składają jaj w wodzie POTRZEBUJE NA TERZ !. Wygląd pisklęcia po wykluciu …Gady jako drapieżniki zjadają zwierzęta, które są szkodnikami lasów i roślin uprawnych.. Palce płazów są spięte błonami pławnymi..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt