Napisz plan wydarzeń w 80 dni dookoła świata

Pobierz

2. Ilu służących miał Fogg?. · Podróż statkiem Mongolia, przez Suez do Bombaju.. 2010-04-06 17:25:59 Wymieńcie po kolei punkty podróży bohaterów z książki 80 dni dookoła świata 2012-12-19 17:11:42W osiemdziesiąt dni dookoła świata (inne wersje tytułów wydań po polsku: Podróż na około świata w osiemdziesięciu dniach, Podróż naokoło świata w 80-ciu dniach, Podróż naokoło świata w ośmdziesiąt dni, W 80 dni dookoła świata) (fr.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. "W 80 dni dookoła świata " Juliusz Verne *Plan wydarzeń : · Początek podróży , wyjazd pociągiem do Paryża .. 197 Obserwuj autora Zobacz profil Zapraszam do rozwiązywania moich quizów .W 80 dni dookoła świata Juliusza Verne a. Streszczenie, analiza, interpretacja - Szczegółowe i przystępnie napisane streszczenie wraz z omówieniem problematyki zgodnie z aktualnym programem nauczania.. Odkryją, czym jest przyjaźń, odwaga, siła woli, poczucie godności i honoru.Geneza, czas i miejsce akcji "W 80 dni dookoła świata" należy do najpopularniejszych dzieł Juliusza Verne - a przynajmniej w krajach anglojęzycznych i w Polsce.. W 80 dni dookoła świata fragment 2012-02-08 15:31:39; napisz kartkę z dziennika podróży w 80 dni .W 80 dni dookoła świata - streszczenie utworu Juliusza Verne.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Pobierz darmową ściągę - wszystkich streszczeń - - Streszczenie Mapa podróży Streszczenie Autorem powieści jest francuski pisarz, Juliusz Verne..

Sprawdź co wiesz o lekturze ,,W 89 dni dookoła świata''.

W naszym kraju w latach ukazało się prawie trzydzieści wydań tej powieści (a ukazywała się ona po polsku już dużo wcześniej, bo pierwszy przekład pojawił się rok po premierze oryginału).Tag: w 80 dni dookoła świata plan wydarzeń W 80 dni dookoła świata.. Test z odpowiedziami !. Na co Fogg przeznaczał 10 godzin na dobę?. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Wydanie W 80 dni dookoła świata kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Skomentuj.. Tak było do czasu, gdy założył się z kolegami z ekskluzywnego klubu o to, że w osiemdziesiąt dni objedzie świat dookoła.Wydanie W 80 dni dookoła świata kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Ukazała się w 1872 roku i od razu zyskała olbrzymią popularność - do tej pory pozostaje najbardziej lubianym i najczęściej ekranizowanym dziełem francuskiego pisarza.PLAN WYDARZEŃ KSIĄŻKI PT. "W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA" 1.Przyjęcie nowego służącego.. Po raz pierwszy opublikowano ją w roku 1873 i od tego czasu podbiła serca czytelników na całym świecie.. Tagi dla tego testu: Lektura, Szkoła, Przygody, Koleja, Parostatki, Fileas Fogg, Obieżyświat, Fix, Auda, W 89 dni dookoła świata"W 80 dni dookoła świata" to powieść podróżniczo-przygodowa Juliusza Verne'a..

"W 80 dni dookoła świata" opracowanie.

Gatunek utworu.. W 80 dni dookoła świata to powieść podróżniczo-przygodowa i jako taka ma następujące cechy:.. Po raz pierwszy została ona wydana w 1873 r. Akcja utworu rozpoczyna się w 1872 r. w Londynie.. Głównym bohaterem jest Filiasz Fogg, Anglik, który zakłada się z przyjaciółmi z klubu, że uda mu się okrążyć cały świat w 80 dni.Imię i nazwisko klasa Sprawdzian ze znajomości lektury "W 80 dni dookoła świata" 1.. Główny bohater powieści, pan Phileas Fogg (czyt.W 80 dni dookoła świata Juliusza Verne'a to powieść przygodowo-podróżnicza, której nikomu nie trzeba przedstawiać - prawdziwa klasyka literatury dziecięcej i młodzieżowej, kochana także przez dorosłych na całym świecie.. Podczas podróży wraz z bohaterami lektury uczniowie przeżyją niezwykle przygody i podejmą trudne decyzje.. Jak się nazywał klub, którego Files Fogg był członkiem?. 5 .Napisz plan wydarzeń lektury w 80 dni dookoła świata pomocy to na jutro ma być 8 punktów planu !. W kilku zdaniach przedstaw sylwetkę fikcyjnej postaci, która pomogła potrzebującym (jak Robin Hoo.Napisz plan wydarzeń SZCZEGÓŁOWY do tekstu Nad Niemnem Legenda o Janie i Cecylii ( Eliza Orzeszkowa) 2011-04-15 15:36:11; plan szczegolowy z książki pt.w 80 dni dookoła świata.. Opracowanie zawiera również m.in.: plan wydarzeń,.. - ISBN: 978-83-8114-867-2W 80 dni dookoła świata..

3.Wyruszenie w podróż dookoła świata 2 października 1872 roku.

2010-04-12 16:47:36; Plan szczegółowy książki pt. 197 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Jej akcja toczy się w scenerii XIX wieku.. akcja powieści toczy się w podróży, niezwykłe jest to, że bohaterowie pokonują duże odległości bardzo szybko, jak na czasy, w których żyją, a czasem sięgają po niestandardowe środki lokomocji, jak np. słoń, łódź-sanie;"W 80 dni dookoła świata" - plan wydarzeń, 1.. Napisz do nas.. Książka przedstawia historię ekscentrycznego angielskiego dżentelmena, który zakłada się z kolegami, że możliwe jest okrążenie kuli ziemskiej w 80 dni.Odpoweidz na pytania dotyczące lektury ,,W 80 dni dookoła świata'' i sptawdź ile wiesz na jeje temat.. 2.Zakład między Foggiem a jego znajomymi z klubu.. Londyński dżentelmen wiódł samotne, monotonne i uporządkowane życie.. · Podróż na grzbiecieCharakterystyka Fileasa Fogga ("W 80 dni dookoła świata" Juliusza Verne'a) Opowiadanie - ocalenie Aoudy (bohaterki powieści "W 80 dni dookoła świata" J. Verne) Stworzenie świata w Biblii; Narodziny świata w mitologii greckiej; Opis stworzenia świata.Test z lektury "W 80 dni dookoła świata"!. Przyjęcie nowego lokaja - Jana Obieżyświata przez Anglika Fileasa Fogga.W 80 dni dookoła świata plan wydarzeń Treść została zweryfikowana i sprawdzona Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.W 80 dni dookoła świata - Plan wydarzeń..

Plan wydarzeń: 1.Przyjęcie Passepartout na stanowisko kamerdynera.

3.Wyjazd do Paryża.. 4.Podejrzenie o Fogga o obrabowanie banku.Zadanie: napisz plan wydarzeń do w 80 dni dookoła świata Rozwiązanie:plan wydarzeń książki pt quot w 80 dni dookoła świata quot 1 przyjęcie nowego służącego 2 zakład w klubie 3 wyjazd do paryża 4 podróż do suezu 5 działalność fixa 6 przejazd przez indie 7 uratowanie audy 8 sąd w kalkucie i kaucja 9 upicie passepartout 10 spotkanie w jokohamie 11 rejs do san francisco 12 .Streszczenie "W 80 dni dookoła świata" to powieść przygodowo-podróżnicza, autorstwa Juliusza Verne'a.. Tego dnia Fogg przyjmuje do pracy nowego lokaja - Jana Obieżyświata, zakłada się z kolegami z klubu "Reforma", a także wyjeżdża w swą długą podróż.Napisz artykuł prasowy o podróży pana Fogga ("W 80 dni dookoła świata ") 2011-02-11 17:57:01 Napisz swoją kartkę z dziennika ?. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, wiadomości ogólne, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, przykładowe nawiązania oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Akcja jednej z najbardziej znanych powieści Juliusza Verne, "W 80 dni dookoła świata" rozpoczyna się w środę 2 października1872 roku..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt