Sprawdzian z lektury w pustyni i w puszczy klasa 5

Pobierz

2011-12-11 18:00:36 pomożesz mi to rozwiązać ?. Po drodze, w przewidywaniu, że chory może potrzebować świeżego mięsa, zabił dwie pentarki, które też istotnie zostały przyjęte z wdzięcznością.Sprawdzian przygotowany dla klasy V. Pobierz (doc, 27,0 KB) Podgląd treści.. Gdy nastał poranek i było widać zabitych Samburu (ponad dwieście trupów) okazało się, że Fumba otrzymał cios włócznią od jednego z Samburów.. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. Jeżeli chcesz, możesz pomóc swoim znajomym, którzy mają z tę lekturą .. "W PUSTYNI I W PUSZCZY" _____ imię i nazwisko I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią.. Edytuj elementy.. Załaduj więcej komentarzy (10) Masz świetny .a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku.. "W pustyni i w puszczy" wydrukowano po raz pierwszy w latach jako5.. Jaką broń, dostał Staś na Gwiazdkę?.

2.Ile wiesz o lekturze "W pustyni i w puszczy"?

a) Fatmy c) Idrysa b) Chamisa d) beduinów 2.. Życzę miłego rozwiązywania.. OTWÓRZ (HTML5).. Zawiera 16 pytań.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Podkreśl przygodę dzieci, która Cię zafascynowała i opisz ją, uzasadnij swój wybór.. remington sztucer strzelba AK-10 : 2. a) konia c) lwa b) słonia d) tygrysa 3.. Kartkówka dla kl. V ze znajomości lektury " W pustyni i w puszczy" cz II 1.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Zestaw: "221 W Pustyni I W Puszczy - Henryk Sienkiewicz 3" 0.. Po drodze, w przewidywaniu, że chory może potrzebować świeżego mięsa, zabił dwie pentarki, które też istotnie zostały przyjęte z wdzięcznością.W pustyni i w puszczy - test wiedzy.. Klasa 5 Lektury Polski.. Udostępnij Udostępnij wg Thomskubis.. Pytania zawarte w teście.Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt.. Sprawdź, ile pamiętasz!. Jaki prezent otrzymał Staś z okazji Bożego Narodzenia?. Sienkiewicz chciał, aby utwór był przezna-czony nie tylko dla młodzieży, lecz także dla dorosłych czytelników.. 4.Podaj trzy fakty, które miały miejsce podczas pobytu dzieci w Omdurmanie i Chartumie 5.Podaj trzy fakty, które miały miejsce na górze Lindego?. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraTest z lektury: "W pustyni i w puszczy" .. Możesz śmiało przystąpić do sprawdzianu z lektury w szkole i niczego nie musisz się obawiać..

.Test ze znajomości lektury ,,W pustyni i w puszczy''.

f) Nocna wyprawa - odkrycie obozu Lindego.Test z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.. Cześć te quizy pomogą wam sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności możecie sobie wybrać książki,lektury,powieści,prozy,a nawet bohaterowie naszych lektur.W PUSTYNI I W PUSZCZY • SPRAWDZIANY • pliki użytkownika dorotkar przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • w pustyni i w puszczy (fragment) czytanie ze zrozumieniem.doc, W PUSTYNI I W PUSZCZY pytania (bez odpowiedzi).docLektury.. merken in "Meine Apps"Zobacz quiz: "W pustyni i w puszczy" Henryk Sienkiewicz.. 6.Jakie dwa śmiertelne niebezpieczeństwa .Staś z Kalim i wojownikami pojechali w nocy walczyć z Samburu, by uwolnić króla Wa-himów - Fumbę.. Znasz te książkę jak własną kieszeń!. W jakim celu to zrobiono?. d) Spotkanie z lwem i zabicie Arabów.. Pokonali Samburu i uwolnili oblężonego w wielkim bomie Fumbę.. 3.Jakie miejsce nazwano Krakowem?. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. Dokładniejszy niż streszczenie :) Liczba pytań: 89 Poziom: Trudny Rozwiązany: 7920 razy Średnia ocena:Sprawdzian z lektury "W pustyni i w puszczy" I.. Jak nazywał się człowiek, którego wiary nie chciał przyjąć Staś?. Rozwiąż test.. Test z lektury "W 80 dni dookoła świata" J. Verne'a.Cele lekcji: - przypomnisz sobie podstawowe wiadomości o Henryku Sienkiewiczu, - sprawdzisz swoją wiedzę na temat książki "W pustyni i w puszczy"..

Test z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.

Temat: Czy uważnie przeczytaliśmy książkę Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy" - mojelekcje1-podróżnicza "W pustyni i w puszczy" - ostatnie dzieło pisarza, który zamieścił w nim własne obserwacje i wrażenia z podróży.. Jakie wielkie zwierzę zastrzelił Staś?. Test z lektury "Chłopcy z Placu Broni" F. MolnaraPytania z lektury "W pustyni i w puszczy" 1.. Kto zorganizował porwanie dzieci ?. Kim była Fatma ?. "W PUSTYNI I W PUSZCZY"- TEST ZNAJOMOŚCI LEKTURY 1.. 46 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. c) Wizyta u Mahdiego.. Polub.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.. Tekst do zadań 1-11 -Wiesz, Nel - mówił Staś Tarkowski do swojej przyjaciółki, małej Angielki - wczoraj przyszli zabtie (policjanci) i aresztowali żonę dozorcy Smaina i jej troje dzieci - tę Fatmę, która już kilka razy przychodziła do biura do twojego ojca i do mego.5.. Test z lektury "Szatan z siódmej klasy" K. Makuszyńskiego.. Więcej.. TEST ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI LEKTURY "W PUSTYNI I W PUSZCZY" .w pustyni i w puszczy - test z humorem.. 2.W jaki sposób dzieci uwolniły się od porywaczy?. Czyje dzieci miały być wymienione za porwanych Stasia i Nel?. OTWÓRZ (HTML5).. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. Rozwiąż test!Test: W pustyni i w puszczy Opis testu: Szczegółowy test z lektury..

Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.

Skąd porywacze idąc przez pustynię brali żywność i wodę?. a) Tajemnicze porwanie.. Rozwiąż test!W pustyni i w puszczy test dla klasy 5 (rozwiąż, nie musi być cały) I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią.. e) Przygoda z Kingiem.. Czym obdarowano wtedy Nel ?. Test z lektury "Dynastia Miziołków" J. Olech.. Udostępnij.. Skomentuj.. Motyw .Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z książki H. Sienkiewicza ''W pustyni i w puszczy'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki?. Fahdi c) Gebhr b .Pytania na sprawdzenie znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Mamy ponad 160.000 użytkowników.. Mirusinda 4 lata temu.. Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie.Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. Jak nazywali się główni bohaterowie?W pustyni i w puszczy test dla klasy 5 (rozwiąż, nie musi być cały) 2010-08-20 14:26:25 Test z lektury w pustyni i w puszczy , czy te pytania mogą być na kartkówce?. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. W jaki mieście mieszkali bohaterowie?. Co zrobiła Nel, aby zostawić ślad dla pościgu ?. Widać, że dobrze znasz tę książkę.. Osadź.. Test z lektury "Zemsta" A. Fredry..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt