Napisz charakterystykę porównawczą hektora i achillesa

Pobierz

W przeciwieństwie do Achillesa panuje nad emocjami i zachowuje rozwagę.. Dokonał tego w szczególny sposób nie tylko bezpośrednio poprzez opisy obydwu postaci, ale też jakby bezpośrednio przedstawiając ich dążenie do walki i sam pojedynek.. Cechowała go pycha, duma i okrucieństwo, a ponadto nie potrafił przewidywać konsekwencji swoich działań - najpierw działał, a potem myślał.Napisz Charakterystykę porównawcza Achillesa i Hektora.. Achilles walczył po stronie obozu greckiego, a Hektor jako obrońca Troi.. 2010-09-24 17:52:09; epitety i wyrażenia określające Achillesa i Hektora .Obaj szlachetnego pochodzenia, odebrali wychowanie godne wojowników: Achillesa wychowywał mądry centaur Chiron, a Hektor był wychowywany, jako pierworodny syn króla Troi.. Wiernie służyli swojej ojczyźnie.. Do walki pod murami Troi staną: Hektor - jedne z najdzielniejszych bohaterów wojny trojańskiej- i stojący po stronie greckiej gniewny Achilles, którego ciało, z wyjątkiem pięty, odporne jest na wszystkie ciosy.• Achilles i Hektor - charakterystyka porównawcza • Inni bohaterowie Iliady • Tarcza Achillesa • Rola bogów w Iliadzie • Umowność, realizm, idealizacja, cudowność Iliady • Iliada jako epos • Narracja Iliady • Geneza wojny trojańskiej • Iliada - plan wydarzeńPrzydatność 75% Napisz relację reporterską z pojedynku Hektora i Achillesa językiem współczesnym..

Napisz charakterystykę porównawczą Odyseusza i Hektora.

Achilles, grecki heros, odznacza się niezwykłą siłą, biegłą znajomością sztuki wojennej, nieskazitelną urodą i doskonałością fizyczną.. Dba bardziej o dobro kraju niż o swoją sławę.. Achilles to zatem heros, czyli inaczej pół bóg, pół- człowiek .. O względy jego matki starało się dwóch olimpijczyków - sam Zeus i bóg mórz, Posejdon.Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa - przykład pracy.. Do walki pod murami Troi staną: Hektor - jedne z najdzielniejszych bohaterów wojny trojańskiej- i stojący po stronie greckiej gniewny Achilles, którego ciało, z wyjątkiem pięty, odporne jest na wszystkie ciosy.charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora - napisał w Język polski: Jak by ktoś był tak uprzejmy mi napisać wypracowanko na ten temat to będe wdzięczny i oczywiście wynagrodze sogiem.DziękiBierz od świata to, co ci daje, ale nie domagaj się tego, czego ci dać nie chce.. odwołaj się .. Achilles jest zdolny do głębokich i silnych uczuć przyjaźni z Patroklesem, rozpaczy po śmierci przyjaciela - gniewu.Aby napisać charakterystykę porównawczą, należy najpierw przedstawić dwie (lub więcej) postaci.. Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Heros poślubił Demideę córkę Likomedesa i miał z nią syna Neptolemosa.Jest odpowiedzialny..

2010-10-06 19:22:36; Kto napiszę charakterystykę Achillesa?

Pierwszy był jedynakiem, a drugi miał młodsze rodzeństwo: siostrę Kasandrę i brata Parysa.. co ich napędza do walki?. Gdy stracił swego przyjaciela Patroklesa opętała go niesamowita chęć zemsty.. Nie miał sobie równych.. Maniaczekk; 12.09.2013 Jeden z największych bohaterów wojny trojańskiej był synem nereidy - Tetydy i tesalskiego królewicza, Pelesusa.. Odnieś się do tego jak widzisz postacie .. Potem musisz wskazać pomiędzy nimi róznice i podobieństwa, a także ich zachowanie względem pewnego problemy, który jest poruszany.Napisz charakterystykę porównawczą hektora i odyseusza +1 głos.. Achilles posiadał zbroję oraz tarczę, którą Homer szczegółowo opisał.Reasumując rozważania na temat wyglądu zewnętrznego i cech charakteru Achillesa i Hektora należy stwierdzić, że obaj byli wojownikami szalenie odważnymi.. Nadludzką siłę zawdzięcza swojej matce, Tetydzie, która, gdy był niemowlęciem, zanurzyła całe jego ciało w Styksie.Achilles i Hektor - charakterystyka porównawcza.. Był bardzo dobrze zbudowanym, ogromnie silnym mężczyzną, ale uroda mógłby konkurować nawet z dziewczętami, taka bowiem była delikatna i kobieca.Achilles i Hektor są najdzielniejszymi herosami z dwóch walczących ze sobą obozów: Greków i Trojańczyków.. 22 października 2020 0 Przez admin Wojna trojańska, jak każda wojna świata, miał swoich bohaterów.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora..

Minimum 250 słówNapisz charakterystykę porównawczą 2 wojowników Achillesa i Hektora.Którego z nich uznasz za ideał rycerza ?

Achilles i Hektor to bohaterowie "Iliady" Homera.Po przeczytaniu historii wojny trojańskiej można stwierdzić,że dwie główne postacie mitu, mimo że wydają się do siebie podobne, to mają także cechy,którymi się różnią.Hektor walczył po stronie Troi, przeciwko Achillesowi.. Rozwinięcie - Dlaczego walczą?. Hektor i Achilles to dwóch herosów, którzy reprezentowali wzorzec idealnego rycerza.. Jest najwaleczniejszym i najsilniejszym z Greków.. Hektor to prawy i szlachetny wojownik.. Kiedy był mały matka zanurzała go w świętej rzece, aby zyskał on nieśmiertelność, lecz pięta, za którą trzymała go nie była zamaczana i stała się jedyną śmiertelną częścią ciała Achillesa.Achilles to syn Peleusa, który był księciem tesalskim, i bardzo pięknej morskiej bogini Tetydy.. Bardzo popularny pomysł to opisywanie Hektora, potem Achillesa.. To ma być charakterystyka porównawcza!. Byli oni dobrze urodzeni i nienagannie wyglądający: emanowali urodą i wdziękiem, byli mężni i dobrze zbudowani.Hektor i Achilles to główni bohaterowie Iliady Homera powstałej na przełomie IX w p.n.e. Achilles był greckim herosem bardzo potężnym , silnym i zręcznym , był postrzegany jako półbóg .. W swojej pracy uwzględnij wartości, którymi kierował się każdy z tych bohaterów,stosunek do rodziny oraz ojczyzny.. Achilles skupia się tylko na sobie Zakończenie .Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora..

Napisz charakterystykę bohatera literackiego, który ... Za chwilę obejrzymy pojedynek dwóch sławnych i mężnych wojowników.

Wstęp - Kim są bohaterowie?. Uwaga!. czy jest dla nich honor?. Achilles - jako heros, pewien zwycięstwa w walce był nieczułym, bezlitosnym zabójcą.. To ma być charakterystyka porównawcza!. jaki był stosunek Hektora do ojczyzny i żony?. charakterystyka;Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa - Strona 2.. Napisz wypracowanie o charakterystyce Ani Kowalik; Proszę o pomoc zadanie w zalaczniku opisz obraz; Udowodnij że dana sytułacja jest konieczna.. Jakie wydarzenia związały ich losy?. .Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na .. 1 .scharakteryzuj miłość romantyczną .. Dopiero wtedy praca będzie zasługiwała na nazwę charakterystyki .Przydatność 75% Napisz relację reporterską z pojedynku Hektora i Achillesa językiem współczesnym.. 2,900 wizyt.. skonfrontował dwóch bohaterów: Achillesa i Hektora.. Natomiast Hektor - jako człowiek - odznaczał się szlachetnością i czułością.Hektor i Achilles - charakterystyka porównawcza postaci.. Bohaterów należy porównać na tych wszystkich płasz­czy­znach, które podlegają opisowi i ocenie w charakterystyce.. Achilles i Hektor , to dwaj główni bohaterowie 'Iliady" Homera ,powstałej w starożytności na przełomie IX i VIII wieku.. Bohaterów należy porównać na tych wszystkich płasz­czy­znach, które podlegają opisowi i ocenie w charakterystyce.Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa.. Bardzo popularny pomysł to opisywanie Hektora, potem Achillesa.. Wie, co to strach, np. zdominował go w chwili, gdy zaczął uciekać przed Achillesem, lecz w końcu przełamał się i stanął do walki, w której zginął.Napisz charakterystykę porównawczą Achillesa i Hektora.. Achilles i Hektor byli bardzo dobrze zbudowani i silni, przez co wzbudzali podziw oraz lęk wśród nieprzyjaciół.. Błąd!. jak postępują wobec przeciwnika?. Opisz i.Charakterystyka porównawcza.. Obydwaj mężczyźni byli bardzo młodzi i wysportowani.. Za chwilę obejrzymy pojedynek dwóch sławnych i mężnych wojowników.. Błąd!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt