Odkrycia i wynalazki prezentacja multimedialna

Pobierz

Oto według kolejności, najważniejsze odkrycia i wynalazki, które zmieniły bieg.. Zenon z Kition był greckim filozofem.. Cel: Uczniowie: • Poznają niektórych europejskich wynalazców i odkrywcówWypisz wynalazki z XIX w. i ich zastosowania?. W historii ludzkości było wielu śmiałych odkrywców.. Slajd 13.Plik WIELCY WYNALAZCY.ppt na koncie użytkownika asia8116 • folder prezentacje multimedialne • Data dodania: 15 maj 2011Wynalazki Leonardo Da Vinci - biografia, konstrukcje i odkrycia .. Ludzie bez wynalazków i odkryć nie mogliby żyć, tak jak teraz żyją.. Scenariusz zajęć z wykorzystaniem tablicy interaktywnej dla klasy III KRĄG TEMATYCZNY: Odkrywcy i ich dzieła TEMAT DNIA: Twórcy wielu wynalazków Tematy w dzienniku: Czytanie informacji o polskich odkrywcach i wynalazcach • Pisownia nazw instytucji wielką literą • Wyszukiwanie czasowników • Pisanie zdań z pamięci • Nagroda Nobla i jejTemat: Wynalazcy i odkrywcy, którzy zmienili Europę.. Każdy arkusz zawiera 6 obrazków (6 słów) i jest dostępny w trzech wersjach: z podpisem małymi literami, z podpisem dużymi literami oraz bez podpisu.. UWAGA!Wynalazki • Prezentacje multimedialne • pliki użytkownika bucher32 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • slajd 20.jpeg, slajd 19.jpegOpis wynalazków od zarania dziejów do dzisiaj.. Pierwsi odkrywcy - żeglarze - Marco polo - wenecki kupiec, który w XIII wieku wyruszył w podróż do Chin pokonując trasę przez dzisiejszy Iran i Afganistan; wrócił drogą morską; swą podróż opisał w dziele Opisanie świata .Wynalazkiem jest coś co zostało wymyślone i skonstruowane w przeciwieństwie do odkrycia czegoś co już istniało lecz nie było znane..

Możliwe odpowiedzi: 1.Prezentacja multimedialna.

Rolnictwo, Przemysł tekstylny, Przemysł ciężki.. Przypomnij sobie z innych lekcji.Wielcy odkrywcy i wynalazcy" to prezentacja multimedialna wykonana w programie PowerPoint, podczas której uczeń pozna największe osiągnięcia sławnych ludzi takich jak: Thomas Alva Edison, Alexander Graham Bell, Guglielmo Marconi, Hohn von Neumann, Ignacy Łukasiewicz, James King, Krzysztof Kolumb.. W ramach nauczania zdalnego prezentację przygotowała mgr Monika Palmąka.Wynalazki i odkrycia barokowe 2.. Przyporządkuj wynalazców do gałęzi gospodarki, w których byli aktywni.. Świat prezentacji to vortal zawierający prezentacje multimedialne .Nowe wynalazki pozwalające na ustalenie kursu i położenia okrętu Busola Kompas Astrolabium i sekstans.. 2016-11-11 11:10:54 Wynalazki , odkrycia i osiagniecia spoleczne XIX w i poczatku XX 2013-02-05 14:43:392. wynalazł je Włoch Gugliemo Marconi 3. wynalazca silnika parowego 4. wynalazek Jana Gutenberga 5. polska nazwa tego urządzenia do kąpieli pochodzi od nazwiska austriackiego wynalazcy (Priessnitz) 6. jeden z wynalazków, który zawdzięczamy Chińczykom 7. wynalazca telefonu 8. jeden z wynalazków Thomasa Edisona 2 3 7 6 8 5 4 14.. UE zdecydowała się przekazać .Nowe wynalazki pozwalające na ustalenie kursu i położenia okrętu Busola Kompas Astrolabium i sekstans..

Nowe wynalazki pojawiają się z dniana dzień.

Obszerny dział poświęcony jest wynalazcom, również tym z Polski.Wynalazki Znajdź parę.. Działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego jako niezbędnej części życia człowieka.. 22 kwietnia 2020r.. Zainteresowani mogli obejrzeć prezentację multimedialną przedstawiającą jm.. Flotę aż 15 statków prowadził słynny żeglarz podczas II wyprawy do Indii (1502).. Klasa 1d - przedstawiła historię .Prezentacja przedstawiająca machiny wojenne oraz wynalazki Leonarda da Vinci.. Wynalazki i dzieła Jana Heweliusza Odkryj karty.. Ale nie wszystkie gadżety mogą być przydatne, dlatego .Prezentacja o wynalazkach dwudziestego wieku.. Wynalazki Archimedesa śmierć Archimedesa "Nie niszcz moich figur".. Wynalazki podzielone według daty i miejsca powstania.. *Stwórzcie listę najdziwniejszych i najmniej przydatnych wynalazków XIX wieku (10 wynalazków).. Powstaje zwykle z połączenia istniejącej już techniki w inny sposób.. wg Barszczakjulia7.. Wynalazki Leonarda Da Vinci przeszły do historii jako dzieła znacząco wyprzedzające swoją epokę.W naszych czasach technologia rozwija się coraz szybciej.. Witam mam prace domową z historii o wynalazkach dwudziestego wieku czy ma ktoś może taką prezentacje zrobioną jeśli tak to czy mógłby ktoś wstawić ja na neta bo nie mam czasu zrobić a mam mało czasu będę wdzięczny proszę o szybką odpowiedz .Pozdrawiam.Wynalazcy - Wynalazki i odkrycia..

"Odkrycia i wynalazki" to temat, którym zajmiemy się dzisiaj.

żeglarz i odkrywca; 1497-99 odkrył drogę morską do Indii.. Bądź jak wynalazca - wymyślcie 5 wynalazków, dzięki którym można by było ułatwić życie ludzi w dzisiejszych czasach.. Wynalazek ten w istotny sposób zmienił świat, w którym żyjemy.. W poprzednich artykułach opisałem wiele wybitnych polskich wynalazców, jednak dziś chciałbym przedstawić wam postać samego Leonarda Da Vinci, człowieka uznawanego za największego artystę epoki renesansu.. W tym miejscu strony umieszczone są życiorysy ludzi (tych sławnych i tych zapomnianych), dzięki którym żyje nam się wygodniej.. W 2012 r. Unia Europejska została uhonorowana Pokojową Nagrodą Nobla za 60 lat pracy na rzecz pokoju w Europie.. Wymień dwa przykłady.. Polecenie .. Jakie odkrycia i wynalazki w dziedzinie nauk przyrodniczych dodałbyś/dodałabyś do podanego wyżej zestawu?. Wynalazek to stworzenie czegoś, co nie istniało wcześniej.. W poszukiwaniu informacji niektórzy z nich wyruszali wysoko w niego, a inni nurkowali głęboko w morzach i oceanach.. Promowanie zdrowego stylu życia poprzez prowadzenie zajęć ruchowych oraz propagowanie zasad zdrowego żywienia.Odkrycia i wynalazki.. Wybierz wersję, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.Prezentacja przedstawia najważniejsze wynalazki XIX wieku..

Wielcy odkrywcy i ich wynalazki.

Ktoś, kto dokonał jakiegoś epokowego, bądź tylko malutkiego ale ułatwiającego życia wynalazku, z pewnością w końcu znajdzie tutaj swoje miejsce.. założyciel szkoły stoików (stoicyzm) Epikur był greckim filozofem.. Wynalazki wymyślamy z lenistwa (pilot do TV), z przypadku (penicylina), z irytacji spowodowanej niedogodnościami (żyletka .Data: 14.03.2018r.. Następstwa wynalezienia mikroskopu 3. założyciel szkołyObrazki do wydruku - HISTORIA WYNALAZKÓW.. Ruletka- odkrycia geograficzne i renesans Koło fortuny.. Miłej lektury.. Odkrycie to poznanie miejsca lub rzeczy, które zawsze istniało, choć nie było znane.. Wielkie odkrycia geograficzne i ich skutki Znajdź słowo.Alfred Nobel, szwedzki wynalazca dynamitu, zapisał część zgromadzonej fortuny na ufundowanie corocznych nagród za najważniejsze odkrycia, a także nagrody za wyjątkowe zasługi dla pokoju.. Poprzedni.. Następny.. Propozycje formy prezentacji wyników: · Prezentacja multimedialnaZadania wychowawczo-opiekuńczo - dydaktyczne na rok szkolny 2020/2021: Pogłębianie świadomości ekologicznej dzieci.. Teleskop Rozkwit astronomii c.d 4.. Klasa 2 Klasa 3 Polski.. Wykonaj ćwiczenie zgodnie z poleceniem.. Jakie odkrycia i wynalazki w dziedzinie nauk przyrodniczych dodałbyś do podanego powyżej zestawu?. Rozkwit astronomii W epoce baroku zaczęto bardziej niż przedtem interesować się astronomią co doprowadziło do rozwoju tej dziedziny nauki..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt