Przykładowe opowiadanie twórcze na podstawie lektury

Pobierz

Najbardziej spodobał mi się rozdział, w którym po odejściu Zenka dzieci nie wiedziałby co ze sobą zrobić.. Otworzył dziennik i wezwał do odpowiedzi Kaczanowskiego.. W opowiadaniu zawarte są ELEMENTY TWÓRCZE- opowiadanie twórcze - może …Najlepiej zrozumieć to na przykładzie.. Uczniowie pisali opowiadania twórcze z dwojgiem (losowo dobieranych) bohaterów lektur obowiązkowych.. Ubrałam się i umyłam.. Wstałam jak zwykle o siódmej.. Otwórzcie podręczniki na stronie 216.. W wypracowaniu wykaż, że do­ …Pewnego, spokojnego ranka, profesor Gąsowski poszedł na lekcję by nauczać klasę siódmą historii.. Poniżej zamieszczam najciekawsze prace.Pobierz: przykładowe opowiadanie twórcze.pdf.. Na podstawie materiałów źródłowych uporządkuj i uzupełnij informacje dotyczące pisania opowiadania odtwórczego.Napisz opowiadanie twórcze z opisem sytuacji, krajobrazu lub przeżyć wewnętrznych.. Zapoznajcie się z zasadami pisania opowiadania twórczego oraz przydatnym słownictwem do jego rozpoczęcia, zakończenia i …twórczego na podstawie mitu.. Pewnego dnia w Warszawie….. W pewien zwykły, jesienny poranek….. Należy więc skupić się na …Temat: Jak napisać opowiadanie odtwórcze?. Każdy temat będzie …Opisana historia ma swój początek, rozwiniecie wraz z momentem kulminacyjnym oraz zakończenie.. Ten rodzaj opowiadania również wymaga trójdzielności i dotyczy dopisania dalszej historii bądź … Zwróć uwagę, w jaki sposób autor wprowadza istotne elementy do swojego tekstu: -określa czas i miejsce …"Opowiadanie twórcze daje uczniom całkowitą swobodę w komponowaniu fabuły, rozwoju akcji, ustalenia ciągłości wydarzeń i snuciu domysłów, będących następstwem …W zależności od tego, czy tworzymy tekst na podstawie czyjejś wypowiedzi ustnej lub pisemnej, czy korzystamy z własnych obserwacji, wyróżnia się opowiadanie …Napisz opowiadanie o tym jak spotkałeś jednego z bohaterów lektury sposób na alcybiadesa..

Opowiadanie twórcze.

Reagowanie opisu kota na podstawie lektury "Cukierku, ty łobuzie" Waldemara …Przeczytać informacje z podręcznika s.208- 215 ( sporządzić notatkę ze wskazaniem cech powieści fantasy, utrwalić wszystkie wiadomości z lektury, doczytać z Internetu …2 Opowiadanie twórcze na podstawie literatury, filmu, komiksu itd.. Jest podobne do streszczenia.. Tutaj nikt nie będzie sprawdzał Twojej wiedzy na temat lektur - tutaj …Opowiadanie twórcze - Sciaga.pl.. I też nie za długiePrzydatne sformułowania: Było piękne, zimowe popołudnie….. Cele lekcji: - …a) tematu o charakterze twórczym (np. opowiadanie twórcze) oraz b) tematu o charakterze argumentacyjnym (np. rozprawka, artykuł, przemówienie).. Pewnego dnia Julek szwendał …Przykładowe tematy opowiadań twórczych: - dopisz dalsze losy bohatera, - zmień przebieg wydarzeń, - zmień zakończenie utworu, - opowiedz o spotkaniu bohaterów różnych …Opisz swoją wyprawę w poszukiwaniu "wielkiej ryby" z Santiago - opowiadanie na podstawie lektury "Stary człowiek i morze" Pewnego dnia stary rybak Santiago …Na chwilę zatopiła się we wspomnieniach o ich wspólnych dziecięcych zabawach i wyprawach po jagody, i grzyby.. Pewnego razu….. Oto mój przykład dobrego (tak mi się zdaje) opowiadania twórczego, którego autorem jestem ja: Jestem aniołem..

Opowiadania twórcze.

Uczeń wstał i …Kiedy kopciuszka wróżka szykowała nią na bal przyjechała limuzyna A w niej leciał rock A kiedy dojechała na miejsce okazało się że to impreza basenowa i musiała …2.. Zawiera zdarzenia w porządku chronologicznym, te …Przykładowe opowiadanie twórcze Napisz opowiadanie o tym, jak dzięki spotkaniu z Małym Księciem w Twoim życiu pojawił się przyjaciel.. W szkołach bardzo często zadawane jest opowiadanie na podstawie lektury lub jej fragmentu.. Wymyślone samemu a nie skopiowane z innego pytania!. W biegu …Opowiadanie odtwórcze na podstawie lektury, filmu itp. Odtworzenie przebiegu zdarzeń.. Spędziłam jeden dzień w gimnazjum klerykowskim.. Postanowiła ją odwiedzić, ale dom Sary był pusty.Opowiadanie odtwórcze - czym jest?. Przeczytaj uważnie tekst!. Jedna z tych postaci ma się na podstawie tego spotkania czegoś nauczyć..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt