Prezentacja na temat historii informatyki

Pobierz

Możliwości jest niby wiele, a jednak brak mi weny i nie przychodzi mi kompletnie nic do głowy.Kliknij tutaj, aby dostać odpowiedź na pytanie ️ przygotuj prezentacje na temat historii komputerow poczawszy od pierwszego az do dzis 20 sladow na piatek po…PTI i historia informatyki w Polsce 4 Wstęp Poniższy szkic przedstawia przegląd działań Polskiego Towarzystwa Informatycznego w sferze historii polskiej informatyki, wskazując rów-nież inne podobne prace czy portale internetowe.. Dzięki nam łatwiej przygotujesz się do lekcji czy odrobisz zadanie domowe.Informatyka • Prezentacje • pliki użytkownika arecibo przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Systemy sztucznej inteligencji.ppt, Sztuczna Inteligencja.pdfInformatyka (niem.. Z informatyką spotykamy się praktycznie wszędzie.. Tylko w naszym vortalu znajdziesz ogrom wiedzy przedstawiony na slajdach prezentacji.. Jak widzicie przy lekcji zapisałem dwie daty, oznacza to, że realizujemy to zagadnienie przez dwie lekcje.. informatyki Krzysztofa Dzierbickiego.1937 - John Vincent Atanasoff obmyśla zasady działania elektronicznego komputera.. Euklides w IV w. p.n.e. określił metodę wyznaczania największego wspólnego dzielnika dwóch liczb - znaną jako tzw. algorytm Euklidesa.faktów z rozwoju informatyki i technologii informacyjnej, 3. wykonasz projekt pt. "Historia i rozwój informatyki" 1 Przykkady dawnych przyrzadów i maszyn do obliczeó Potrzeba i umiejçtnošé liczenia pojawily siç, kiedy nasi przodkowie Žyli w gru- pach plemiennych, a rozwinçly wraz z powstaniem pierwszych paóstw — zorga-Materiały na informatykę - tematy prezentacji o informatyce..

Moi Kochani, temat jest dosyć obszerny.

Interesował się konstrukcją maszyn, w tym również zegarów.Historia informatyki rozpoczyna się wcześniej, niż wydaje się to większości ludzi.. Nie mam kompletnie żadnej koncepcji na temat prezentacji multimedialnej, którą jutro muszę dostarczyć do szkoły.. 2 Elementy historii informatyki 2.1 Od Starożytności do średniowiecza W wykopaliskach między Mezopotamią i Indiami odnaleziono ślady stosowanych już w X wieku p.n.e. systematycznych metod znajdowania wyniku najprostszych operacji za pomocą specjalnie przygotowanych i poukładanych kamieni.Drogę rozwoju informatyki znaczyły "kamienie milowe", które pozwalają zrozumieć, jak powstały te wszystkie mądre urządzenia, z których chętnie korzystamy, a także dlaczego ich .Historia informatyki - najważniejsze nazwiska, które wpłynęły na tę dziedzinę wiedzy.. Gottfried Wilhelm Leibniz (ur. 1646, zm. 1716) - uważany za prekursora informatyki, wynalazca rachunku różniczkowego i całkowego.. Katolickie gimnazjum im.. Wszystko co Nas otacza i jest stworzone przez człowieka jest choć troche związane z informatyka.Plik Historia komputerów.pptx na koncie użytkownika lukasz236 • folder Prezentacje • Data dodania: 17 lut 2012Prezentacja na informatykę, jaki temat?.

Średnia z informatyki ...pod Ziemią.

Ale możesz np, zrobic też o swoim ulubionym zespole muzycznym + kawalki klipów ich albo na temat ulubionego gatunku muzycznego.. hmm ja bym zrobił o tym czym sięinteresujęczyli w tym wypadku Japonią, mangą i anime.. Jana Pawła II.. P.S. nie piszcie odpowiedzi typu ,,nie wiem".. 1957 - John Backus z IBM wymyśla język programowania Fortran (formula translator).. z góry dzięki :-) Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2010-05-11 15:21:59.. Doszło do tego ze jest ona praktycznie niezbędna do normalnego życia na Ziemi.. Proszę czekać.. 0 ocen | na tak 0%.Temat: Historia i rozwój informatyki - prezentacja multimedialna i pokaz.. Historia firmy Microsoft i systemu operacyjnego Windows.. Mogłaby ona być użyteczna do aproksymacji funkcji wielomianami, ale nie .Od czasów ENIAC-a zmieniło się właściwie wszystko, bo dzisiejsze pecety stały się nie tylko wydajniejsze, ale przede wszystkim: mobilne, wielozadaniowe i estetyczne.. W tym przykładzie udało się jednak zachować przejrzystość.. Poniżej zostały przedstawione najciekawsze wydarzenia (tak zwane kamienie milowe) mające związek z komputerami oraz informatyzacją.Prezentacja w Power Point ( temat dowolny, np. Waszym zadaniem jest stworzenie prezentacji multimedialnej jak w temacie.. Zapraszamy w podróż, która przedstawi, jak wyglądała historia komputera w skrócie od czasów ENIAC-a do czasów współczesnych, a nawet planów na dalsze lata.Informatyka jest obecnie najlepiej rozwijającą się nauka i zarazem najbardziej postępową z nauk..

dajcie jakies propozycje tematów... plissssssssska!

Tym razem na wyjeździe w Łodzi, na wydziale filologi Uniwersyte.Chociaż w tej definicji główny nacisk jest położony tym razem na algorytmy, pozostałe jej aspekty są nie mniej ważne do właściwego traktowania zarówno algorytmów, jak i całej dziedziny.. W tego typu sytuacjach wykresy przeważnie tracą na czytelności, a całość przytłacza.. W wiekach średnich ukształtowało się japońskie liczydło soroban.. 1954 - Texas Instruments przedstawia tranzystor krzemowy, który jest tańszy w produkcji od germanowego.. Dzięki nam łatwiej przygotujesz się do lekcji czy odrobisz zadanie domowe.Ujednolicenie terminologii z zakresu technologii informacyjnych, przedstawienie genezy, historii i aktualnego stanu rozwoju informatyki.. Później nawlekanie kamieni na pręty doprowadziło do stworzenia pierwszego liczydła zwanego abakusem..

Materiały do historii informatyki w Polsce Katalog HINT A5.

Informatyka polska Sekcja Historyczna PTI, klio.spit.iq teorii matematycznych, nazywane czasem zasadniczym twierdzeniem informatyki teoretycznej IBM uruchamia maszynę IBM 601 informatyka historia informatyki wielomianów.. W X wieku p.n.e. do obliczania wyników stosowano układy kamieni.. Do tego skorzystajcieŚwiat prezentacji to vortal zawierający prezentacje multimedialne przeznaczone nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli.. Informatik, ang. computer science, computing, computer engineering, IT, ICT) - nauka ścisła oraz techniczna zajmująca się przetwarzaniem informacji, w tym również technologiami przetwarzania informacji oraz technologiami wytwarzania systemów przetwarzających informacje.Zajmuje się rozwiązywaniem problemów obliczeniowych, opisem procesów algorytmicznych oraz .29.09.2011, 18:27 RE: Video prezentacja na informatyka - pomoc Treść ?. Praca wykonana pod kierunkiem nauczyciela.. Tylko w naszym vortalu znajdziesz ogrom wiedzy przedstawiony na slajdach prezentacji.. Autor pracy: Jan Urbanek.. Ugruntowanie wiedzy na temat zasad funkcjonowania komputerów i przedstawienie ogólnych zasad konstruowania algorytmów (komputerowych) Ogólne wskazówki na temat przygotowywania publikacji i prezentacji technicznych.Świat prezentacji to vortal zawierający prezentacje multimedialne przeznaczone nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli.. 1937 - Alan Turing tworzy maszynę Turinga z nieskończenie długą taśmą (twór czysto teoretyczny), która realizuje zadania logiczne.. Naukowcy, informatycy i wizjonerzy.. Oprócz przeglądu działań pokazano zasoby archiwalne, które należy udostępnić społecz-Prezentacja na przykładzie: Ta prezentacja zawiera bardzo dużo szczegółowych danych.. W prezentacji przedstawimy krótką historię Internetu, bez którego w dzisiejszym świecie ciężko byłoby normalnie funkcjonować.Prezentacja: Historia komputerów - edukator.pl.. Psy, Koty, Moja szkoła) Komiks- minimum 4 scenki (Word, Paint) Zadania przesyłamy do nauczyciela przedmiotu do dn. 5 czerwca (piątek) Tematyka prac dodatkowych z informatyki dla uczniów klas 5 Szóstkę może uzyskać uczeń, który spełni co najmniej 3 wymagania z 7..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt