Zapisz właściwe nazwy na podstawie opisów

Pobierz

Sahara, Namib, Białe Piaski, Czarna Pustynia, Pustynia Pstra A.. Mowa o: B) to czworokąta, który ma co najmniej jedną parę boków równoleglych, a suma miar kątów leżących Prz tym samym ramieniu wynosi 180 stopni.6.. Miejscowość, w której znajduje się dworek - muzeum Fryderyka Chopina: ……………………….. porośnięte lasami równikowym jaka to nazwa Państwa?na podstawie opisów rozpoznaj substancje.napisz ich nazwy: 2009-09-23 19:38:18 Na podstawie poniższych informacji podaj nazwy i symbole chemiczne metali, z których zostały wykonane sztabki: 2010-10-31 11:08:01Na podstawie opisów rozpoznaj substancje Napisz ich nazwy.. Ma budowę krystaliczną.. A) wspólna cechą krajobrazów sawanny i stepu.. B) nazwy trzech zwierząt zamieszkujących sawannę.. C) nazwy dwóch roślin rosnących na stepie.Wpisz nazwy figur na podstawie opisów : A) jest równoległobokiem, którego przkatne przecinają się w połowie, pod kątem prostym, ale nie są jednakowej długości.. proszę szybko bo mam testNa podstawie poniższych opisów rozpoznaj europejskie państwa i wpisz we właściwe miejsca ich nazwy.Następnie oznacz te kraje na mapie konturowej numerami odpowiadającymi ich opisom.1.Państwo nad morzem Czarnym położone na południe od Rumunii.KlPortal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. - Prąd Zatokowy, Prąd Kanaryjski, Prąd Oja Siwo, Prąd Brazylijski, Prąd Benguelski - A.na podstawie opisów rozpoznaj formy krasowe i wpisz ich nazwy w odpowiednie miejsca tabeli proszę o szybką odp..

Zapisz właściwe nazwy na podstawie opisów.

rozwiązane.. Na podstawie opisów rozpoznaj obiekty geograficzne i zapisz ich nazwy.. Część Warszawy, która jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO": SZYBKO MAM MINUTEGimnazjum.. Opisana figura to: b) Jest równoległobokiem, którego przekątne przecinają się w połowie, pod katem prostym, ale nie są jednakowej długości.Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. 1.miejsce wypływu wód krasowych na powierzchnie 2.forma naciekowa powstająca na dnie jaskini i narastająca ku górze 3.rozległa, płaskodenna kotlina ograniczona ścianami skał wapienych 4.pagór nierozpuszczonych przez wodęanswer.. Odznacza się bogatym poziomem .Na podstawie poniższych opisów rozpoznaj państwa europejskie, a następnie zapisz ich nazwy a)Kraj skandynawski będący liderem w wykorzystaniu siły wiatru do produkcji energii elektrycznej .. Spośród nich zamieszkanych jest ok.110.Jedna z wysp-Viti Levu-stanowi połowę powierzchni lądowej kraju.Na wyspach wznoszą się góry wulkaniczne sięgające ponad 1200 m.n.p.m.. Dobrze się rozpuszcza w wodzie.. Bywa używana do odkażania wody np. w basenach.Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o na podstawie opisu rozpoznaj I wpisz nazwy stref oświetlenia ziemi Jest uzywana do zakwaszania potraw zamiast szkodliwego dla zdowia octu..

Zapisz właściwe nazwy na podstawie opisów.0-3p.

rozwiązane.. Proszę o rozwiązanie tam gdzie są kropki Z GÓRY DZIĘKUJĘ!. .2 punktyRozpoznaj oceany na podstawie opisów, a następnie zapisz ich nazwy.. Stolica Stanów Zjednoczonych - .. B. Stan, który od wschodu graniczy z Kanadą - .. B. Zwierzę, które jest symbolem Kampinoskiego Parku Narodowego: .na podstawie poniższych opisów rozpoznaj typy mórz,a następnie zapisz ich nazwy.a)Morza tego typu są położone w całości lub częściowo w zasięgu szelfu kontynentalnego.Odznaczają sie swobodną wymianą wód z oceanem.Na podstawie poniższych opisów rozpoznaj europejskie państwa i wpisz we właściwe miejsca ich nazwy.Następnie oznacz te kraje na mapie konturowej numerami odpowiadającymi ich opisom.1.Państwo nad morzem Czarnym położone na południe od Rumunii.Kl 2017-11-23 17:38:47Na podstawie opisów rozpoznaj obszary Oceanii wpisz w każdą lukę właściwą informację Jest to Państwo położone na 322 wyspach pochodzenia wulkanicznego,otoczonych rafami koralowymi.. rozwiązane.. a) Powstała na piaszczysto-żwirowym podłożu.. Odznacza się małą zawartością próchnicy, dlatego należy do gleb mało żyznych.. Ta pustynia ciągnie się wzdłuż wybrzeża Atlantyku, w południowo-zachodniej Afryce.na podstawie opisów rozpoznaj substancje.napisz ich nazwy: a)ma budowe krystaliczną dobrze sie rozpuszcza w wodzie..

Podaj ich nazwy.

Na przykład Warszawska.. b.) Ma gazowy stan skupienia jest żółtozielonej barwy i ma ostry zapach.. b)Kraj alpejski, na którego obszarze leżą takie miasta ,jak Genewa czy Zurych.Jest otoczona terenami leżącymi niżej.. Wpisz nazwy figur na podstawie opisów: 3 pkt a) Jego przekątne są jednakowej długości, przecinają się w połowie i pod kątem prostym.. A.Rozciąga się między południowym wybrzeżem Azji a zachodnimwybrzeżem Australii.B.. Znajduje się wyłącznie na półkulipółnocnej.. Rozpoznaj pustynie na podstawie opisów i zapisz ich nazwy wybrane spośród podanych.. Pierwszy na świecie ośrodek przemysłu zaawansowanych technologii -..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.