Charakterystyka porównawcza antygona i ismena

Pobierz

Mieszkają w Tebach, którymi włada brat ich matki- Kreon.. Swoim postępowaniem pokazała nam jak bardzo zależy jej na swoim bracie.. Nie jest tak odważna jak siostra ale ostatecznie sama wykazuje się odwagą nie umniejszając swego udziału w sprawie.. Rozpacza nad śmiercią swoich braci, ale respektuje zakaz Kreona dotyczący grzebania zwłok PolCharakterystyka porównawcza Antygony i Ismeny: Antygona i Ismena są siostrami, posiadają pewne cechy wspólne ale właściwie stanowią swoje przeciwieństwo.. Antygona i Ismena, bohaterki tragedii greckiej, "Antygony" Sofoklesa, są dwiema siostrami, córkami Jokasty i Edypa z przeklętego rodu Labdakidów.. Obie siostry są greczynkami, mieszkają w Tebach, ale na tym etapie ich podobieństwa się kończą.Charakterystyka porównawcza Antygony i Ismeny Antygona i Ismena są bohaterkami dramatu Sofoklesa pt. Antygona.. Wygląd zewnętrzny obu sióstr powinien być oszołamiający.Sofokles - Antygona - Ismena - charakterystyka bohaterki - najlepsze i najdokładniejsze opracowanie lektury.. Nie chce się buntować przeciw rozkazowi króla.. Antygona to buntowniczka, kobieta wojownicza.. Wydaje się, że każda z sióstr zawiniła - Antygona zbytnią porywczością, a Ismena zbytnią zachowawczością.. Ismena to siostra Antygony, Polinejkesa i Eteoklesa.. Z książki Sofoklesa pt. "Antygona"Kierowała się uczuciem oraz prawami boskimi, w przeciwieństwie do Kreona, który uważał prawa ludzkie za najważniejsze..

Antygona i Ismena - charakterystyka porównawcza.

Miały dwóch braci - Polinika i Eteokla - którzy zginęli w bratobójczej walce o tron Teb.. Gdy po śmierci swych braci- Polinika i Eteoklesa- Kreon wydaje zakaz grzebania zwłok Polinejkesa, wówczas okazuje się, jak bardzo siostry różnią się charakterami, usposobieniem i przekonaniami.Antygonę i Ismenę, główne bohaterki dramatu Sofoklesa pt."Antygona ", poznajemy jako kazirodcze córki Edypa i Jokasty.. Możesz porównać: postacie rzeczywiste (np. koleżanki z klasy, babcię i dziadka),Charakterystyka porównawcza Zdarzyć się może, że Twoim zadaniem będzie stworzenie charakterystyki porównawczej, np. .. jak taka postać funkcjonowałaby we współczesnej codzienności (np. Antygona i Ismena dziś); możemy zakończyć jakimś efektownym pytaniem retorycznym, np. .. Charakterystyka jednej postaci przedstawienie postaci .. Obie siostry były bardzo piękne.. Były siostrami, lecz posiadały więcej różnic niż podobieństw.. W decydującym momencie staje po stronie siostry mówiąc, że wiedziała o jej zamiarach.. O urodzie Ismeny wspomina przewodnik chóru, a o urodzie Antygony mówi już sama wielka miłość Hajmona.Przydatność 50% Charakterystyka porównawcza Antygony i Ismeny.. Postawa której siostry jest słuszniejsza - bunt Antygony czy pokorne podporządkowanie się Ismeny?. Antygona jest młoda, piękna, zakochana i .Charakterystyka porównawcza aby ją wykonać należy zestawić dwie lub więcej postaci, pokazać podobieństwa i różnice..

Cechował ją upór w walce o słuszną sprawę.Przydatność 60% Charakterystyka porównawcza Ismeny i Antygony.

Postaram się ukazać cechy, które łączą i różnią obie te postacie.Antygona i Ismena pochodzą z kazirodczego związku Edypa i Jokasty.. Dwie córki Edypa, Antygona i Ismena, są zestawione ze sobą w dramacie na zasadzie kontrastu.. Antygona i Ismena to bohaterki dramatu Sofoklesa "Antygona".. Informacje na temat Antygona i Ismena charakterystyka porównawcza Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.Jeden z nich, uznany za zdrajcę, z rozkazu króla nie może zostać pogrzebany, jak nakazywałby obyczaj.. Natomiast Ismena lęka się kary, boi się śmierci.. Były siostrami, lecz posiadały więcej różnic niż podobieństw.. Mają dwóch zmarłych braci Eteoklesa i Polinejkesa.. Bez względu na to, że groziła jej śmierć nie podda la się i dążyła .Charakterystyka Antygony i Ismeny.. Stara się przemówić do .Celem mojego wypracowania jest próba porównania dwóch bohaterek dzieła Sofoklesa Antygony i Ismeny.. Mieszkają w swoim rodzinnym mieście Teb.Charakterystyka Ismeny.. Wywodzą się z rodu Labdakidów, są córkami Edypa i Jokasty.. Brak jej odwagi, by poprzeć działania siostry.. Polecasz ten artykuł?Antygona i Ismena w tragedii Sofoklesa to siostry, córki Edypa i Jokasty.. Ostatnie potomkinie tragicznego rodu Labdakidów.. Ceni sobie życie i jest gotowa zrobić wszystko, aby je zachować.Plik antygona i ismena charakterystyka porownawcza.zip na koncie użytkownika mrferrell420 • Data dodania: 28 mar 2016Charakterystyka porównawcza to zestawienie kilku (może być dwóch) postaci po to, by wydobyć ich podobieństwa i różnice..

Są siostrami poległych w bratobójczej walce Etoklesa i Polonika.Antygona i Ismena - charakterystyka porównawcza.

Wobec tego samego wydarzenia - zakazu chowania przez Kreona jednego z braci - Antygona i Ismena zachowują się zupełnie inaczej, choć przecież obie kochały brata, jednej i drugiej był on bardzo bliski.Antygona i Ismena to bohaterki tragedii Sofoklesa pt. "Antygona".. Moim zdaniem Antygona jest postacią godną podziwu.. Ἰσμήνη Ismḗnē, łac. Ismēnē) - w mitologii greckiej królewna tebańska.. Przy tym trzeba zwrócić uwagę na postawę obu postaci wobec jakiegoś problemu.. Są córkami Edypa i Jokasty, kazirodczego związku.. Postanowiła zaryzykować swoje życie i pochować swojego zmarłego brata, mimo iż Kreon zakazał tego.Obie są młode, piękne, ale wewnątrz różnią się diametralnie.. Antygona i Ismena to dwie bardzo różniące się postacie.. Mają dwóch braci, Eteoklesa i Polinejkesa poległych w bratobójczej walce.. Zawsze stawia na swoim.Antygona i Ismena to bohaterki tragedii Sofoklesa pt. "Antygona".. Antygona zwraca się do siostry z prośbą, by udzieliła jej pomocy w zakazanym pochówku, ale Ismena, powodowana strachem, odmawia: "Ja ci nie każę niczego, ni choćbyś, Pomóc mi chciała, wdzięczne by mi było,Charakterystyka porównawcza Antygony i Ismeny .. Ismena i Antygona nie mają wspólnych cech.. Antygona i Ismena są córkami Edypa i Jokasty..

Są córkami Edypa i Jokasty oraz siostrami zmarłego Eteoklesa i Polinejkesa.Ismena - charakterystyka • Antygona.

Napisano 13-12-2005 17:56, przez .. Ismena - słaba, boi się władcy, więc podporządkowuje mu swe osobiste dążenia.. Antygona przyznaje się do popełnionego czynu i nie wstydzi się tego.. Antygona jest odważną i pewną swoich racji kobietą.. Jedyne co ich łączy to miłość do brata.. Antygona i Ismena są córkami kazirodczego związku Edypa i Jokasty, siostrami poległych w bratobójczej walce Eteoklesa i Polinejkesa, a także ostatnimi potomkiniami obarczonego klątwą rodu Labdakidów.. Postanowiła zaryzykować swoje życie i pochować swojego zmarłego brata, mimo iż Kreon zakazał tego.. Mieszkają w Tebach w Grecji.. Antygona to buntowniczka, kobieta wojownicza.. Obie siostry są greczynkami, mieszkają w Tebach.… Czytaj dalej →Charakterystyka porównawcza Antygony i Ismeny Antygona i Ismena to bohaterki dramatu Sofoklesa Antygona.. Antygonę oceniam pozytywnie, gdyż była osobą uczuciową, pobożną oraz odważną.. Należą do mitycznego rodu Labdakidów obciążonego klątwą.. Uchodziła za córkę Edypa i Jokasty.Była siostrą Antygony, Polinika i Eteoklesa.Nie sprzeciwiła się rozkazom Kreona.Bała się pomóc Antygonie pochować brata, Polinika, po jego śmierci w bratobójczym pojedynku z Eteoklesem.charakterystyka Antygony i Ismeny.. Dzieci z kazirodczego związku siostry przeklętych Eteoklesa i Polinejksa.. Chciałbym prace o charakterystyce porównawczej Antygony i Ismeny .. Ale Antygona była odważna, nie bała się śmierci.Charakterystyka porównawcza Antygony i Ismeny: Antygona i Ismena są siostrami, posiadają pewne cechy wspólne, ale zasadniczo stanowią swoje przeciwieństwa..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt